Skocz do zawartości
matyss1986

Jakie pompy Marea Stream??

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zakładania zbiornika morskiego i mam problem z dobraniem odpowiednich pomp cyrkulacyjnych Marea Stream bo właśnie na nie się zdecydowałem. Jak narazie rozważam dwa warianty:

1. Zbiornik 250 litrów 100x50x50. Jakie muszą być tutaj pompy?? 2x Marea Stream 1000 wystarczy?? Czy może 1x Marea Stream 1000 + 1x Marea Stream 3200?? A może musi być aż 2x Marea Stream 3200??

2. Zbiornik 160 litrów 80x40x50. To samo pytanie!? Jaka kombinacja pomp w tym przypadku będzie najlepsza??

Zaznaczę, że w obu wariantach zainstalowany będzie Aqua Medic - biostar flotor z pompą venturiego z wirnikiem igiełkowym (Ocean Runner PH 2000 - 9W).

Liczę na waszą fachową pomoc :D

Pozdrawiam!!!


Akwarium morskie 250 litrów w fazie planowania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale do tego akwa 250 litrów dałbym min. 2 x Marea 3200 a najlepiej 2 x po 4000 czy coś takiego. Wszytko zależy od tego co chcesz trzymać , jeżeli miękasy to cyrkulacja może być słabsza, natomiast jeżeli chcesz twardziele to nawet Marea 6000 nie byłaby zła:)

Jeżeli chodzi o zbiornik 160 też taki mam, ale na innym wymiarze, to mam 2 x 3200 ale ty nie musisz takich pomp dawać. Możesz dać np. Maree 3200 lub 2400 i jakiegoś powerheada:)

Wszytsko zależy od obsady, ale może niech wypowiedzą się i inni:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 200l marea 2400 i tunze 6025 i tak mysle że to za mało i chyba będę wrzucał większe:)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dawno temu jedną Marea 3200 w zbiorniku 250l - jesli umiescisz ją samą to delikatnie ci ruszy wodę - nie sugeruj się tymi 3200 l/h. Tak jak pisał S_Y_N_E_K na taki zbiornik przynajmniej 1x marea 3200 l/h i coś jeszcze moze też marea 3200 :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiam jakie pompy kupic do mojego akwarium 160siat pare litrow...znalazlem tanie i oszczedne pompy cyrkulacyjne...http://www.aquarium-service.com/produit.asp?tva=0,196&num=5291 ...mysle ze takie dwie do mojego akwarium powinny wystarczyc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim malym akwa:D mam marea 2400 i tunze 2500 i to przy 125 l brutto.wiec w twoim spokojnie 2x3200


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marea 1000 jest troche slaba, u mnie taka dziala w malym refugium (kilkanascie litrow wody) i ruch wody jest raczej niewielki - choc zuzycie pradu teoretycznie ma minimalne.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim 250 mam 2 x Marea 6000 i 2400 i chyba jest ok :-)


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225l marea 6000+or3500 troche malo(konstrukcja skaly). Czyli jednej odpowiedzi nie ma:) Wszystko zalezy nie tylko od obsady, ale tez od ulozenia skaly. Jak wplynie mi wieksza kasa dodam jeszcze 4000.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.