Skocz do zawartości
gembi

projekt akwarium 500l + 150l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim! :)

Planuje odpalenie baniaka 150x60x60 robionego na wymiar i tu pytanie co o tym myślicie? jakieś sugestie porady? akwarium jeszcze nie zamówione więc nadal mam realny wpływ na rozmiar funkcjonalność i wygląd całości.

Akwarium chce przysunąć do ściany więc komin wewnętrzny albo na środku albo w prawym rogu akwarium

część sprzętu już mam, sump podzielony na 3 strefy:

1) spływ + rollermat clarisea 5000

2) odpieniacz Maxspect AERAQUA DUO + filtr zraszany twistman R-200 8L

3) 2 pompy Maxspect jump 8000l/h jedna do zasilania akwarium druga do zasilania bypasów (filtr zraszany / reaktor glonowy / z 2 filtry przepływowe / reaktor wapnia)

Nie mam jeszcze akwarium ale mam już lampę Maxspect Recurve R6 - 120cm 320W - boje się że trochę mało więc myślę o dołożeniu 2 belek orpheka po 120cm 60W lub 150cm 75W

reaktor glonowy myślałem o twistmanie AR-4  5L

cyrkulacja to Maxspect gyre-350 x2

mam 2 filtry przepływowe ze skimza duży 8l + mały 3.5l - do których chce wrzucić kulki maxspect + lifebiofil

do tego 1L mały filtr na węgiel i adsorbery krzemiany / fosforany w zależności co będzie potrzebne

skała: coraz bardziej przekonuje się do Real Reef Rock + Real Reef Rock Branch około 30-35kg - chociaż nie wiem czy to nie za mało ale chce zrobić miejsce dla koralowców

Co myślicie? :)


159217715_1626981117497152_6162882773286185743_n.thumb.jpg.6edd7cd60706b8b1f9a46dc80749fba3.jpg

Edytowane przez mgebala8 (wyświetl historię edycji)

7a71fbc335b0a3caceb938369383730bu2056a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, pierwsze co zmień to hydraulike na większą o rozmiar. 32/32/40.

Lampa: myślę, że będzie zdecydowanie a słaba na takie akwarium. Belki dołożysz pewnie z czasem 4 a nie 2.

Komin mam w tylnym prawym rogu, wewnętrzny, ciężko czasem w nim operować. Rozumiem, że na środku chcesz mieć wewnętrzny? Życze powodzenia przy łapaniu ryby lub czyszczeniu sitka spływu.

Maxspect FX 350 mam, polecam, myślę, że u ciebie też da radę. Ale od razu dokupuj sterownik ICV6.

Ze skałą to dogadaj sięw sklepie, że weźmiesz więcej i nadmiar zwrócisz. ułóż konstrukcję jaka ci pasuje na sucho i zobaczysz ile wejdzie.

Dlaczego taki mały sump? W sumpie jest 2cm różnicy między przegrodami. Może nieco chlupać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani- super, dziękuję za sugestie, piszesz o 40mm dla rewizji czy spływu?

co do komina, tak planuje wewnętrzny na środku z tyłu, ewentualnie może przeniosę go do rogu skoro i tak będę miał problem z oświetleniem po bokach... 

boki może zrobię na początek luźniejsze, z rhodactis'ami i trachyphylią a potem spróbuje je czymś doświetlić

różnicę między przegrodami w wysokości mogę zmniejszyć do 1cm - nie chciałem żeby woda stała w miejscu ale może faktycznie 2cm to za dużo, wielkość sumpa podyktowana jest tym że praktycznie cała biologia będzie w filtrach przepływowych więc w sumpie muszą się jedynie zmieścić: odpieniacz, filtr zraszany, clarisea i pompy

maxspect r6 ma ciekawy wykres PAR na swojej stronie dla baniaka 150x60 nie wygląda to źle:

 

Zrzut ekranu 2021-03-10 o 20.47.17.png

Edytowane przez mgebala8 (wyświetl historię edycji)

7a71fbc335b0a3caceb938369383730bu2056a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.