Skocz do zawartości
piotr7

Inne biotopy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Są u może osoby interesujące sie biotopem Adriatyku?

Znacie może jakieś strony opisujące jego faunę i florę?

- mi w Googlach wyskakują same strony turystyczne.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr7 znajdz wyspe hvar, jedno z najpiekniejszych miejsc do nurkowania. Pod woda po prostu raj! Na 15m masz gabki, gorgonie, bodaj 2 gatunki korali, nie pamietam nazwy, podobne do korala szlachetnego czerwone piekne, przepiekne nagoskrzelne, widzialem anthiasy sporo kolorowych ryb, mureny sa powalajace, najlepsze nury tam mialem. Bedac na hvarze mozesz zobaczyc "oceanarium" z gatunkami tylko z adriatyku: przepiekna osmiornica zwyczajna, maly konik, sporo muren.

W tym roku przywiozlem kraby pustelniki. Wrzucasz do lodowki w wodzie, zwalnia sie metabolizm, 48h wytrzymaly bez problemu. Ogolnie powinno sie wozic zwierzaki z adriatyku wlasnie w lodowce. W zeszlym przywiozlem pare kawalkow skalki. Straszono na starszych forach ze moze zawierac i uwalniac powoli metale ciezkie, jak dla mnie to tylko walka o klienta, kupisz zywa skale w sklepie i juz.

Masz wiec pole do popisu, zycze powodzenia:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kraby i skałke trzymasz w osobnym zbiorniku czy w ogólnym?

Pewne doświadczenia praktyczne już mam - 5 litrów życia z Chorwacji dojechało w stanie nienaruszonym mimo że bez lodówki, tylko podczas noclegu włączałem pompkę.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47424cf3457f4cc8.html

Teraz to sie kisi w 11 litrach ale przed kolejną wyprawą przenosze do większego.

Zleżałoby mi jednak na podbudowie teoretycznej, stąd moje pytanie o jakieś strony czy inne materiały.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys trzymalem w akwarium morskim rafowym ukwialy z Atlantyku,mieszkam przy nim,na ukwialy te mowia "pomidory",moze ktos wie cos o nich??...specjalisci powiedzieli mi ze nie daja im szansy przezycia gora dwa,trzy miesiace ze wzgledu na zawyzona temmperature...zyly ponad dwa lata reguralnie sie rozmnarzajac,sa to ciekawe stworki czerwono zielone w czarne plamy...zauwazylem ze bardzo lubia byc napowietrzane pompka...robilem to w nocy,wtedy tak sie wspaniale otwieraly,karmilem je morszczyzna...mysle ze z Adriatyku tez mozna smialo trzymac stworzonka...oczywiscie ze specjalisci ze sklepow morskich powiedza ze nie bo wola zeby u nich kupowac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

W zeszlym przywiozlem pare kawalkow skalki.

Cos ciekawego z niej wyszło? Bo u mnie 2 jeżowce mimo że kamyki oglądałem uważnie.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.