Skocz do zawartości
smk

pseudanthias tuka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam,

aż się zdziwiłem że poprzez opcje szukaj nic na temat tej ślicznej odmiany anthiasa nie znalazłem (chyba że po długiej nieobecności na forum się uwsteczniłem i coś źle szukam :D )

Ma (miał) ktoś tą rybkę? Jak z trudnością utrzymania? Trudniejsza od pseudanthias squamipinnis czy podobnie?

Czy można je (4-5szt) trzymać w 540L razem z 2 squamipinnisami czy to nie najlepszy pomysł ze względu na agresje między odmianami anthiasów?

No i jak z przestawieniem ich na sztuczny pokarm/mrożony? Jest jakaś szansa? Bo squamipinnisy padły mi 2 zanim mrożonki zacząły pobierać (teraz to już na granulkach jadą i łykają wszystko co im wpadnie do pyska :D )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuki sa stosunkowo trudne, ja mialem 5 i niestety juz ich nie mam. nie chcialy nic jesc. Wczesniej panowala opinia, wlasnie ze wzgledu na pobieranie pokarmu, ze to ryba dla najwytrwalszych. Pogadaj z Andrzejem, widze po ostatnich fotkach, ze mu sie udalo. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 szt pseudoanthiasów Tuka. Chyba najtrudniejszy z anthiasów ze wzgędu na wykarmienie . Bardzo ciężko nauczyć je jeść . Wymagaja częstego karmienia , poniewaz bardzo wolno wyłapuja pokarm z toni wodnej. Ja swoje karmie 6 razy dziennie. Nie wykazuja agresji pomiedzy innymi gatunkami anthiasów, powiedziałbym nawet że są bardziej płochliwe od innych . Bardzo ładna rybka i pieknie prezentuje sie w stadzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedobrze... z zywego to mam obok w zoologicznym tylko wodzeń i artemie 2 dni w tygodniu a poza tym tylko mrożonki, a to musi jeść 3x dziennie

Pogrzebie jeszcze w necie, bo jeśli jest szansa naprzestawienie ich na mrożonki chociaż to bym się targnął. Od czasu jak nie udało mi się przestawić tych 2 z 4 squampinisów dołożyli do oferty w zologicznym żywy pokarm.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze 6x dziennie?! To ja zawód musiałbym zmienić :/

andrinew a czy me karmisz? tylko zywe czy przestawiłeś je w końcu na mrożonki/suchy? moze jakieś wskazówki to ocenie czy warto się na to porywać.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie wyłacznie mrozonkami , jaja krabów , ikra langusty , moina, ikra chomara , plankton czerwony , mikroplankton.

Suchego pokarmu nawet nie dawaj szkoda wodę brudzić.

Jeśli chodzi o wskazówki to poza karmieniem nie stważaja zadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wlacze do tematu- Andrzej, gdzie mozna dostac takie mrozone frykasy:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj w zoologicznych wszytsko idzie załatwić. Osobiście takie mrożonki kupuje w zoologicznym w Rzeszowie:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a jaka firma robi te mrozonki o ktorych wspominales i czy duze ryby tupu pokolce tez je jedza czy sa one raczej dla malych ryb??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu mozna sporo poczytac co ta firma oferuje:

www.ichthyotrophic.pl

bardzo dobre mrozonki, w ostanich miesiacach zaczeli po polskich sklepach zoologicznych jeździć tak wiec może i do was zajadą :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna strona, tylko szkoda ze - "Z przyczyn od nas niezależnych, odpowiadać będziemy na zapytania kierowane do nas wyłącznie przez odbiorców hurtowych" - no tak, bat Panski..horoskopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przytargałem Anthiasy Tuka z AM i błażej karmił je przy mnie czerwonym plaktonem. Ładnie jadło 5 szt tylko duży samczyk miał zapadnięty brzuszek, łykał i wypluwał. Tak więc wziąłem 5 szt bez tego większego samczyka. Zobaczymy jak się zaaklimatyzują u mnie. Na razie każda uciekła w inną część akwarium i znając anthiasy przez tydzień beda wychodziły dość nieśmiało.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik masz Cyclop-Ezee? Dziala cuda, nie widzialem jeszcze planktonozercy ktory by tego nie jadl. U mnie tylko ikra cieszy sie wiekszym powodzeniem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo pomaga w ośmielaniu anthiaów dopuszczenie ich do innych planktonożerców np: chromisów czy Pseudoanthiasów squamipinis .

Podobnie się sprawa ma z zachęceniem ich do pobierania pokarmu jak widza inne żerujące ryby to szanse są o wiele większe.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawa wygląda tak:

Squampinis wszystkożerca jak zobaczył pierwszego anthiasa tuka który wypłynął to zleciał się z całą resztą mojego akwarium na oglądanie "nowego" a potem go (w sumie ją) zaczął podgryzać i teraz jak jakiś tuka się wychyli to go od razu do parteru sprowadza.

Myślałem że żarcie ośmieli anthiasy i jak wypłyną kupą to się uspokoi squamipinis, a tu po podaniu planktonu zamiast jeść czaił się kiedy któryś z anthiasów tuka się wychyli (a żarcie łykały nieśmiało wystawiając głowy z kryjówek więc jak jedzą na partyzanta to nie jest źle) to go łupie.

Jak się nie uspokoi w ciągu 2 dni to go chyba do sumpa przesadze :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do cyclop-eeze gdzie to kupie u nas w Polsce?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to krypto reklama, ale Lukasz z Akropory w Warszawie ma (mial?) sporo na stanie. Potwierdzam, ze ryby od tego dostaja "pierdolca" :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale tez dostaja :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK cyklop-eeze zamówiłem 50 zeta za puszkę 50g a 95zł chyba za 100g ale podobno 50g wystarcza na długo bo pokarm strasznie pęcznieje (trzeba go namaczać przed podaniem).

Anthiasy Tuka już po 2 dniach zaczęły pływać nieśmiało po akwarium - na razie tylko 3 sztuki. 2 nie widać ale to z anthiasami normalne i na razie nie ma co raczej pnikować.

Squamipinis już nie gania nowych więc nie wrzucam go do karceru :D

Ryby są naprawdę śliczne i skoro jedzą i da radę je utrzymać to naprawdę warte są tego problemu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyklop chce na początku mieszać z innymi pokarmami w ramach zachęty tak żeby anthiasy przestawić na pożywienie bardziej wygodne dla mnie. Co prawda mrożonki mam za ścianą w zoologicznym ale jednak suche jest dużo wygodniejsze, a wręcz jedyną opcją jak mnie nie ma w biurze bo jestem na wyjezdzie.

Lukaszkur mówił że dla anthiasów tuka dobrym rozwiązaniem byłoby dozowanie za pomocą pompy dozującej zooplex kenta - który zresztą mam.

Widze że profilux wypuścił pompę dozującą niemal identyczną z grotechowską (przynajmniej wizualnie) i może na coś takiego się skusze.

A anthiasy już wypływają wszystkie (5) i paradują w grupie po całym akwarium - szybko sie przystosowały.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś mieć z nimi większego problemu-na poczatku jeść nie chaicły wogóle i wręcz bały sie czerwonego planktonu i jaj karaba ale częste i bardzo obfite karmienie pomogło:) a ten ostatni duzy samczyk nadal nic nie je-chyba juz nie zacznie:(


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety skończył mi się czerwony plankton i jaja kraba a w 2tyg zoologiczny nie dał rady ich z ichtio ściągnąć. Wcinają teraz i mrozoną mysis, ale jeszcze nie wszystkie więc dodaje cyklop-ezee. Samczyk nawet zaczął podjadać granulki, ale średnio na razie mu z nimi idzie

.

Radzono mi stopniowo zwiększać karmienie, ale to nie takie proste bo rybki jeść muszą a nie wszystko jedzą.

Karmie na razie 3x dziennie ale system przeszedł chwilowe załamanie - obsypało piach i szyby glonami. Widze ze już się sytuacja stabilizuje i gloniska się powoli cofają. Do pełnej sielanki jeszcze dużo brakuje.

Rybki pływają 4szt a jedna cały czas wyłazi tylko na jedzenie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.