Skocz do zawartości
Kubeł wody

świetlówki...

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wiem że tego typu tematy przewijają się już wiele razy, nie znam się na świetlówkach ale tyle już czytałem na ten temat i już sam nie wiem jakie świetlówki dobrać do akwarium pod korale SPS, jakie byście  polecili? myślałem o firmie ati. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj sobie ten film i ten

i ten

Proponuję świecić 12-13h z czego 2 niebieskie ustawić na świecenie przez 12h ciągle np. od 9:00 do 21:00a resztą świetlówek palić 7-10h max np. od 11:00 do 19:00.

Actyniczną świetlówkę możesz pominąć zastępując ją białą lub niebieską w zależności czy chcesz mieć bardziej biało czy niebiesko. Kwestia gustu.

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8x54
1. Blue plus
2. Blue plus
3. Aquablue special
4. Purple plus
5. Blue plus
6. Coral plus
7.Purple plus
8. Blue plus
I dwie belki led :99caa19f84bc388795c86838ebeb0d05.jpg
Orphek OR2 i OR3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz myślę czy by nie wziąść 

1.blue plus

2.aquablue special / coral plus.  tu nie wiem która by bardziej pasowała?

3.purple plus

4.blue plus

co wy na to? 

@fifek33

@Steron

Edytowane przez Kubeł wody (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ustawienie z 2 filmu nie pasuje?

Przy 4 rurach proponuję 2x blue plus i 2 x coral plus, albo 2x blue plus, 1 x coral i 1x purple. Aquablue special nie każdemu odpowiada bo wydaje się żółta, a z aktyniczną bawiłbym się dopiero przy 8-10 jarzeniówkach. Prawda jest taka że i tak będziesz co roku zmieniał i sprawdzał co topie najlepiej dla oka pasuje. Jarzeniówki zmieniamy co rok. Z przeprowadzonego śledztwa w BRStv wynika że niebieskie świetlówki Blue Plus  zachowują dobrą barwę i moc światła nawet do 2 lat. Białe trzeba zmieniać nieco szybciej bo zółkną (aquablue special) 6 mc. Natomiast Coral Plus raz w roku. Nie zmieniamy wszystkich jarzeniówek na raz - nigdy.

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dał bym za tom actynike białą ale wydaje  mi się że będzie za biało.  a jak bym zmienił ją na purple plus to wydaj mi się że będzie dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 2x blue plus i 2 x coral    jak dla mnie najlepsze połączenia . Wychodzi z tego duża  moc światła. Ładnie wyciąga czerwienie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.