Skocz do zawartości
meloow

Sterownik aqma v2

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witajcie,

 

Po 5 latach użytkowania tego sterownika przyszła pora na budowe wersji V2. W aktualnej wersji przez te lata użytkowania woda zrobiła swoje. Płytka zaprojektowana przeze mnie. Miało być kompaktowo i tak jest. W nowej wersji dolożyłem na płytce buzzer oraz piny to przycisku "RESEET". Dodatkowo w nowej wersji drivey będą mocowane na złączach goldpin aby można było w każdej chwili wymienić driver bez wyjmowania płytki i lutowania. Tak samo jak w pierwotnej wersji było zamontowane ardu, RTC i BT.

 

91bae3a8406fb39589f1e1be33f3c32b.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e9cb89542330df966073e09a39c88297.jpg


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa płytka gotowa. d19a1baea991d1c244ff4285244e3044.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meloow napisał:

Nowa płytka gotowa. d19a1baea991d1c244ff4285244e3044.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Czym zabezpieczałeś elektronikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pierwszym razem elektronika nie byla zabezpieczona i rybki jak chlapaly to czasami coś poleciało na sterownik. Czasami cos zwarało, czasami w nocy świeciła na 100%. Teraz układy zabezpieczyłem kalafonią rozpuszczoną w nitro a dodatkowo będzie "obudowa" na elektronikę .

lampka zrobiona z radiatora 100 cm x 16cm. jak widać 10 driverów zasila 60 ledow 3w. tak jak pisałem 5 lat działała bez awaryjnie . d6bf66a3a90ae722ac1d2ffd63d77c25.jpg567df7f057846b204aba82cb1574b9dc.jpg252da676f95d56ed916835f12707f51b.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, meloow napisał:

za pierwszym razem elektronika nie byla zabezpieczona i rybki jak chlapaly to czasami coś poleciało na sterownik. Czasami cos zwarało, czasami w nocy świeciła na 100%. Teraz układy zabezpieczyłem kalafonią rozpuszczoną w nitro a dodatkowo będzie "obudowa" na elektronikę .

lampka zrobiona z radiatora 100 cm x 16cm. jak widać 10 driverów zasila 60 ledow 3w. tak jak pisałem 5 lat działała bez awaryjnie . d6bf66a3a90ae722ac1d2ffd63d77c25.jpg567df7f057846b204aba82cb1574b9dc.jpg252da676f95d56ed916835f12707f51b.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnio rozbierając lampe kessila właśnie widziałem podobne zabezpieczenie ciekawe czym oni zabezpieczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobów jest cała masa, np lakier do paznokci. Ja akurat mam pod reką nitro i kalafonie. Stary i sprawdzony sposób.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszy, że to działa i pewnie po taniości, ale wygląda jak... w sumie to nawet telewizory z lat 80-tych miały lepsze PCB ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cieszy, że to działa i pewnie po taniości, ale wygląda jak... w sumie to nawet telewizory z lat 80-tych miały lepsze PCB [emoji6]
 
No właśnie tak to miało być zrobione. PCB zrobione tzn narysowana na kolanie. wiem i potrafię korzystać z EAGLE, ale ręcznie robię od 25 lat w ten sposób i działa. PS tv z lat 80 działają do dzisiaj a te kupione teraz maja działać rok, dwa czyli do końca gwarancji :)



Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, że elektronika ma na potrzeby korpo czas życia, ale ścieżki pod kątem 90 stopni na PCB to pomijając właściwości wygląda jak „który” przez „u” zwykłe ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio rozbierając lampe kessila właśnie widziałem podobne zabezpieczenie ciekawe czym oni zabezpieczyli.

Są do tego specjalne lakiery ;)

https://www.tme.eu/pl/details/pvb16-400ml/powloki-ochronne-i-ekranujace/ag-termopasty/art-agt-115/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie czasy, że elektronika ma na potrzeby korpo czas życia, ale ścieżki pod kątem 90 stopni na PCB to pomijając właściwości wygląda jak „który” przez „u” zwykłe ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Są do tego specjalne lakiery ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

https://www.tme.eu/pl/details/pvb16-400ml/powloki-ochronne-i-ekranujace/ag-termopasty/art-agt-115/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiesz tylko po co kombinować, skoro mam pewna powierzchnie pcb która wynika w wielkości podzespołów to po kiego mam sie spinać nad ścieżkami. Jednak więcej radości mam z tego ze sam rozrysowałem płytkę niżeli z tego ze zrobił to za mnie program.

jest XXI wiek wszystko można kupić, ale po co jak otwieram szuflade i mam to co potrzebuje a że nje jest to nowinka, dla mnie liczy sie to że spełnia swoja role.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bouli

A fakt mam nawet ten co podałeś, ale przy ledach nie byłem zadowolony z formy w spreyu może zamówię sobie wersję płynną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, meloow napisał:

Wiesz tylko po co kombinować, skoro mam pewna powierzchnie pcb która wynika w wielkości podzespołów to po kiego mam sie spinać nad ścieżkami. Jednak więcej radości mam z tego ze sam rozrysowałem płytkę niżeli z tego ze zrobił to za mnie program.

jest XXI wiek wszystko można kupić, ale po co jak otwieram szuflade i mam to co potrzebuje a że nje jest to nowinka, dla mnie liczy sie to że spełnia swoja role.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Wiem, że priorytetem jest funkcjonalność, ale właśnie jest XXI wiek i projekty na srebrną taśmę, trytytki, kawałki starego klapka już czas podnieść na wyższy level ;)

Nigdy w Eagle czy innym programie do PCB nie używam automatu, więc zapewniam, że radość z rozrysowania jest również obecna ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do katów prostych:

https://resources.altium.com/pl/p/pcb-routing-angle-myths-45-degree-angle-versus-90-degree-angle

A co do płytek wszelkie garażowe wykonywanie dla mnie nie ma sensu cena płytki w Chinach jest tak śmieszna. Ze lepiej te pare dni poczekać :) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sith114 napisał:

Co do katów prostych:

Pisałem, że to słabo wygląda, a nie słabo działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do katów prostych:
https://resources.altium.com/pl/p/pcb-routing-angle-myths-45-degree-angle-versus-90-degree-angle
A co do płytek wszelkie garażowe wykonywanie dla mnie nie ma sensu cena płytki w Chinach jest tak śmieszna. Ze lepiej te pare dni poczekać [emoji4] 
Wg mnie w tym przypadku trochę byłby Przerost treści na formą w tak prostym projekcie. Kiedy w latach 90 projektowałem i wysyłałem projekty na konkursy do czasopisma "elektronika dla wszystkich" czy "elektronika praktyczna" raczej atutem była umiejętność i ręczne projektowanie oraz wykonywanie PCB, nadmienię ze zdobywałem tam 1 miejsca. Wiem wiem czasy sie zmieniłi i teraz aby podłączyć razem kilka podzespołów trzeba zrobić płytkę wielowarstwową z milionem przelotek itp.


kolego sith114 co ty byś zrobił bez komputera i Chińczyków. [emoji3]

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meloow napisał:

Wg mnie w tym przypadku trochę byłby Przerost treści na formą w tak prostym projekcie. Kiedy w latach 90 projektowałem i wysyłałem projekty na konkursy do czasopisma "elektronika dla wszystkich" czy "elektronika praktyczna" raczej atutem była umiejętność i ręczne projektowanie oraz wykonywanie PCB, nadmienię ze zdobywałem tam 1 miejsca. Wiem wiem czasy sie zmieniłi i teraz aby podłączyć razem kilka podzespołów trzeba zrobić płytkę wielowarstwową z milionem przelotek itp.


kolego sith114 co ty byś zrobił bez komputera i Chińczyków. emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Bez chińczyków nie miałbym komputera :clowning

Nie no jak lubię majsterkować to czerpie zerowa przyjemność z trawienia pcb. 
 

Swoje mcpcb już wrzucałem na forum. Ale wole mieć wykonane przez firmę z maska etc. Bo nie czuje potrzeby być mistrzem wszystkiego :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.