Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

Godzinę temu, Marianna napisał:

Zasugerowałam się tym, że na opakowaniu napisali żeby wymieniać co 6 tygodni 10-20% wkładu ja wogóle nie wymieniłam od początku i zastanawiam się czy traktować to jako medium na stałe, nie wymienialne czy jednak podmieniać? Jak myślisz?

Vibrant działa ponoć na glony plus ma ocet więc pomyślałam, że podbije mi troche nutrienty, dobrze myślę? Czy masz jakieś inne zdanie?

Od 16 miesięcy nie wymieniałem mediów filtracyjnych, nie płuczę, nie wstrząsam. Nutrienty niewykrywalne. Moim zdaniem to nie ma sensu. Skały w zbiorniku też przecież się nie tyka, bo jest to stałe siedlisko bakterii. Jak Arek prawi - nabijanie kasy producentowi. Jedna uwaga - mam watę zmienianą 1x w tyg.  w przegrodzie przed mediami.

Generalnie nie lubię chemii. Każda chemia w zbiorniku głównym destablizuje równowagę. Vibrant to chyba ocet i bakterie wiec może nie zaszkodzi ale mam wątpliwości czy zlikwiduje dino. 

Pozdr., tomko

tomko

tomko

Godzinę temu, Marianna napisał:

Zasugerowałam się tym, że na opakowaniu napisali żeby wymieniać co 6 tygodni 10-20% wkładu ja wogóle nie wymieniłam od początku i zastanawiam się czy traktować to jako medium na stałe, nie wymienialne czy jednak podmieniać? Jak myślisz?

Vibrant działa ponoć na glony plus ma ocet więc pomyślałam, że podbije mi troche nutrienty, dobrze myślę? Czy masz jakieś inne zdanie?

Od 16 miesięcy nie wymieniałem mediów filtracyjnych, nie płuczę, nie wstrząsam. Nutrienty niewykrywalne. Moim zdaniem to nie ma sensu. Skały w zbiorniku też przecież się nie tyka, bo jest to stałe siedlisko bakterii. Jak Arek prawi - nabijanie kasy producentowi.

Generalnie nie lubię chemii. Każda chemia w zbiorniku głównym destablizuje równowagę. Vibrant to chyba ocet i bakterie wiec może nie zaszkodzi ale mam wątpliwości czy zlikwiduje dino. 

Pozdr., tomko

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.