Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

39 minut temu, tomko napisał:

Zgoda. Tylko nie bardzo to przystaje do nano rafki Marianny. Ty mówisz o optymalnym postępowaniu, ja piszę o najmniej upierdliwym i bezpiecznym z punktu widzenia zbiornika, który ma 50 l i ograniczone możliwości rozbudowy systemu. Przy reg. podmianach nic nie padnie.

Już napisałem wyżej z jakiego powodu uważam, że uzupełnianie makro przez podmiany jest najmniej korzystnym rozwiązaniem dla samego akwarysty i młodego systemu. Po pierwsze czas akwarysty i kasa - w tym konkretnym przypadku konsumpcja jest na tyle duża, że trzeba by było robić  podmiany co kilka dni i w dużych ilościach. Druga sprawa to biologia, która jest jeszcze dość słaba w dwumiesięcznym zbiorniku, a częste podmiany raczej nie jej pomogą. Ponadto dodatkowe ciągłe wahania parametrów przy podbijaniu parametrów podmianami. Ja widzę same minusy takiego rozwiązania.

32 minuty temu, tomko napisał:

W ramach polemiki polecam wyszukać kilka ciekawych wątków nano rafek na tym forum (w tym mój), które mają się lub miały całkiem dobrze, bez lania dodatkowej chemii. Pozdr., tomko

Ja nie twierdzę, że się nie da, tylko jak napisałem powyżej...czy to się opłaca...każdy decyduje sam. Biorąc pod uwagę konsumpcję 0,5 dKH na dobę to podmiany są najmniej optymalnym rozwiązaniem. Ponadto woda morska to właśnie chemia, a w zasadzie tablica Mendelejewa...

Jeszcze raz podkreślam, że jest wiele dróg prowadzenia zbiornika...dla mnie ważne jest optymalizowanie  sposobu prowadzenia aby osiągnąć sukces hodowlany.

norbi2222

norbi2222

3 minuty temu, tomko napisał:

Zgoda. Tylko nie bardzo to przystaje do nano rafki Marianny. Ty mówisz o optymalnym postępowaniu, ja piszę o najmniej upierdliwym i bezpiecznym z punktu widzenia zbiornika, który ma 50 l i ograniczone możliwości rozbudowy systemu. Przy reg. podmianach nic nie padnie.

Już napisałem wyżej z jakiego powodu uważam, że uzupełnianie makro przez podmiany jest naj mniej korzystnym rozwiązaniem dla samego akwarysty i młodego systemu. Po pierwsze czas akwarysty i kas - w tym konkretnym przypadku konsumpcja jest na tyle duża, że trzeba by było robić  podmiany co kilka dni i w dużych ilościach. Druga sprawa to biologia, która jest jeszcze dość słaba w dwumiesięcznym zbiorniku, a częste podmiany raczej nie jej pomogą. Ponadto dodatkowe ciągłe wahania parametrów przy podbijaniu parametrów podmianami. Ja widzę same minusy takiego rozwiązania.

3 minuty temu, tomko napisał:

W ramach polemiki polecam wyszukać kilka ciekawych wątków nano rafek na tym forum (w tym mój), które mają się lub miały całkiem dobrze, bez lania dodatkowej chemii. Pozdr., tomko

Ja nie twierdzę, że się nie da, tylko jak napisałem powyżej...czy to się opłaca...każdy decyduje sam. Biorąc pod uwagę konsumpcję 0,5 dKH na dobę to podmiany są naj mniej optymalnym rozwiązaniem. Ponadto woda morska to właśnie chemia, a w zasadzie tablica Mendelejewa...

Jeszcze raz podkreślam, że jest wiele dróg prowadzenia zbiornika...dla mnie ważne jest optymalizowanie tego sposobu prowadzenia aby osiągnąć sukces hodowlany.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.