Skocz do zawartości

Historia edycji

Marianna

Marianna

20 hours ago, chris_ek said:

No piaseczek to masz tak czyściutki jakby dopiero nasypany :D sama czyścisz czy zdajesz się na "ekipę sprzątającą"?

Dzięki tak dobrze wygląda świeżo po odkurzaniu :D, zawsze przy podmianie porządnie go odmulam a tak codziennie go troche przetrące i daje rade. Ekipa sprzątająca jest według moich standardów lekko leniwa :lol:

20 hours ago, chris_ek said:

Zaciekawiło mnie, może przybliżyć/rozwinąć dlaczego?

Z wielu powodów, przed wszystkim stabilizacja poziomu KH i mniejsze skoki dobowe,  nigdy więcej nie chce mieć takiej akcji jak wtedy, że z poziomu 7 robi się momentalnie spadek i jest potem dramat, a ja nie mogę nic już zrobić, zamierzam je utrzymywać na poziomie ok 9-9.5KH bo w przypadku nagłego spadku te dwa stopnie ratują mi tyłek, będę mogła coś zadziałać, a jak wiemy poziomy poniżej 6.5 to już dla większości delikatnego towarzystwa oznacza koniec. Poza tym mniejsze wahania pH, i ławiejsze go utrzymanie na wyższym poziomie. Na większości zagranicznych stron przeczytałam, że przyrosty są szybsze przy zachowaniu wyższego KH, gdzieś czytałam też, że wyższe KH ponoć pomaga w walce z plagami, z Bryopsis, innymi glonami, cyjano, dino a przynajmniej łagodzi jego przebieg. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.

Tu jest fajnie to wytłumaczone:

 

Marianna

Marianna

20 hours ago, chris_ek said:

No piaseczek to masz tak czyściutki jakby dopiero nasypany :D sama czyścisz czy zdajesz się na "ekipę sprzątającą"?

Dzięki tak dobrze wygląda świeżo po odkurzaniu :D, zawsze przy podmianie porządnie go odmulam a tak codziennie go troche przetrące i daje rade. Ekipa sprzątająca jest według moich standardów lekko leniwa :lol:

20 hours ago, chris_ek said:

Zaciekawiło mnie, może przybliżyć/rozwinąć dlaczego?

Z wielu powodów, przed wszystkim stabilizacja poziomu KH i mniejsze skoki dobowe,  nigdy więcej nie chce mieć takiej akcji jak wtedy, że z poziomu 7 robi się momentalnie spadek i jest potem dramat, a ja nie mogę nic już zrobić, zamierzam je utrzymywać na poziomie ok 9-9.5KH bo w przypadku nagłego spadku te dwa stopnie ratują mi tyłek, będę mogła coś zadziałać, a jak wiemy poziomy poniżej 6.5 to już dla większości delikatnego towarzystwa oznacza koniec. Poza tym mniejsze wahania pH, i ławiejsze go utrzymanie na wyższym poziomie. Na większości zagranicznych stronach przeczytałam, że przyrosty są szybsze przy zachowaniu wyższego KH, gdzieś czytałam też, że wyższe KH ponoć pomaga w walce z plagami, z Bryopsis, innymi glonami, cyjano, dino a przynajmniej łagodzi jego przebieg. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.

Tu jest fajnie to wytłumaczone:

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.