Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Wyluzujcie:-) Wg mnie nie tyle wyższe kh zabezpiecza przed plagami, co stabilne i wyższe ph. Podniesienie ph to sprawdzona metoda walki z glonami. W sumie nie wiem czemu teraz mało kto o tym pisze, w książkach, siłą rzeczy dość starych, prawie wszędzie podniesienie ph jest podawane jako metoda na niechciane glony. Kh owszem, wpływa na ph, ale jak będzie syf, kiepska cyrkulacja i niewietrzone pomieszczenie, to kh nie pomoże w utrzymaniu ph. Natomiast wyższe kh to trudniejsze warunki dla bakterii, nie przypadkiem w metodach probiotycznych zalecane jest kh z dolnego zakresu. Podobno też wyższe kh negatywnie wpływa na kolory sps, choć rzeczywiście teoretycznie powinno sprzyjać większym przyrostom. Ja celuję w kh=8 (moja sól niby ma mieć 7,5-8,5), ale w zakresie 7-9 nie podejmuję jakichś drastycznych środków. Lekko koryguję ustawienia pompy i czekam aż się ustabilizuje.

Słony leszcz

Słony leszcz

Wyluzujcie:-) Wg mnie nie tyle wyższe kh zabezpiecza przed plagami, co stabilne i wyższe ph. Podniesienie ph to sprawdzona metoda walki z glonami. W sumie nie wiem czemu teraz mało kto o tym pisze, w książkach, siłą rzeczy dość starych, prawie wszędzie podniesienie ph jest podawane jako metoda na niechciane glony. Kh owszem, wpływa na ph, ale jak będzie syf, kiepska cyrkulacja i niewietrzone pomieszczenie, to kh nie pomoże w utrzymaniu ph. Natomiast wyższe kh to trudniejsze warunki dla bakterii, nie przypadkiem w metodach probiotycznych zalecane jest ph z dolnego zakresu. Podobno też wyższe kh negatywnie wpływa na kolory sps, choć rzeczywiście teoretycznie powinno sprzyjać większym przyrostom. Ja celuję w kh=8 (moja sól niby ma mieć 7,5-8,5), ale w zakresie 7-9 nie podejmuję jakichś drastycznych środków. Lekko koryguję ustawienia pompy i czekam aż się ustabilizuje.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.