Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

21 minut temu, paatryk22 napisał:

W ofensywie :D Ale nie ma się co zrażać, trochę przecierpię i mam nadzieję, że będę mógł cieszyć oko przed zbiornikiem :D 

 

Przed decyzją założenie solniczki wszyscy mnie ostrzegali, że przez pierwsze 6 miesięcy najwięcej osób rezygnuje, więc nie mam zamiaru się poddać :D 

Glony, glonami, ale póki wszystko ma się dobrze i nie ma obaw to mogę być spokojny :)

Sprawdź, czy na skale, szczególnie w glonach, nie osiada detrytus. Czyli po prostu dmuchnij wodą z pipety albo podrap jakimś patyczkiem. Jak podniesie się pył, może być cyrkulacja za słaba lub do poprawy ustawienie. A poza tym filtracja mechaniczna (np wata w kaskadzie zmieniana często), bakterie (np special blend), można minimalne (dosłownie kropla czy dwie) porcje wódki/vsv/pożywki "firmowej" jakiejś. Przy glonach nie sugeruj się wynikami testów na NO3 i PO4, nutrienty tam są na pewno. I buduj dalej masę koralową, coś musi z glonami konkurować. Bo ryb to już masz zdecydowanie za dużo, więc nic więcej, a wręcz pasowało by choć jedną oddać.

Słony leszcz

Słony leszcz

6 minut temu, paatryk22 napisał:

W ofensywie :D Ale nie ma się co zrażać, trochę przecierpię i mam nadzieję, że będę mógł cieszyć oko przed zbiornikiem :D 

 

Przed decyzją założenie solniczki wszyscy mnie ostrzegali, że przez pierwsze 6 miesięcy najwięcej osób rezygnuje, więc nie mam zamiaru się poddać :D 

Glony, glonami, ale póki wszystko ma się dobrze i nie ma obaw to mogę być spokojny :)

Sprawdź, czy na skale, szczególnie w glonach, nie osiada detrytus. Czyli po prostu dmuchnij wodą z pipety albo podrap jakimś patyczkiem. Jak podniesie się pył, może być cyrkulacja za słaba lub do poprawy ustawienie. A poza tym filtracja mechaniczna (np wata w kaskadzie zmieniana często), bakterie (np special blend), można minimalne (dosłownie kropla czy dwie) porcje wódki/vsv/pożywki "firmowej" jakiejś. Przy glonach nie sugeruj się wynikami testów na NO3 i PO4, nitrienty tam są na pewno. I buduj dalej masę koralową, coś musi z glonami konkurować. Bo ryb to już masz zdecydowanie za dużo, więc nic więcej, a wręcz pasowało by choć jedną oddać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.