Skocz do zawartości
MateuszD

Sparowanie Swietlowek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawil mi sie niedawno problem, ze 2 biale swietlowki nie chca dzialac w parze :D. Sa to ATI SuperWhite i AM (reefwhite chyba). Przez 2 miesiace bylo wszystko w porzadku, zapalaly sie na 1 stateczniku normalnie, a jakies 5-7 dni temu zaczelo sie od migotania, potem przestaly sie zapalac. Zamiana statecznika nic nie dala, i niestety musialem polaczyc w pary biala z aktyniczna i jest ok (przynajmniej na razie). Ale przez to nie mam zadnego okresu kiedy swieca sie tylko aktyniczne - a szkoda mi tego.

Czy ktos napotkal podobne problemy (stateczniki VS, dosc stare ale chyba nie powinno to byc problemem, okablowanie wymienilem na nowe i tez nic to nie pomoglo)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sa to stateczniki do T5?Najlepiej podaj dokladnie jakie masz stateczniki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze do T5, wszystko swiecilo ladnie ostatnie 2 czy 3 miesiace, i teraz swietlowki zaczely swirowac

Nie sprawdze oznaczenia, bo skrecilem lampe juz, ale to te do 2x39 i 2x24w (oznaczenie chyba ELXc240)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ...ja mam w parach aktynike z biala..nieraz jest tak ze ktoras z par wogole nie odpala mimo ze swieca dopiero od dwoch tygodni...musze sprobowac jak to jest z dwoma aktnikami... T5 dla mnie jest nowoscia i mimo ze jestem "elektrykiem" ciezko mi cos o tym powiedziec poza paroma domyslami.

praca elektroniki w bardzo wilgotnym powietrzu a moje obudowy statecznikow nie sa zbyt szczelne,swietlowki pewnie tez potrzebuja tak jak inne zrodla swiatla czasu aby sie troszke wypalic by dawac pelna swoja moc .

ale w Twoim wypadku dwa miesiace to troche dlugo ...moze nie wolno łaczyc swietlowak dwoch roznych firm (choc zarniki powinny byc zbudowane w ten sam sposob)

no i zdurnialem :D

pozdrawiam

<"U,,lllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz oprawki?ja w t5 mam bryzgoszczelne gumowe i wsio ok ale w PC jak mam zamknieta pokrywe to rano tez jest problem z wlaczeniem PC.Jak pokrywa otwarta caly czas to nie ma problemu.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu spaliła się (lub jest uszkodzona mechanicznie) któraś świetlówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.