Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja tygodniowa.

Parametry wczoraj rano przed podmianą:

Zasolenie  = 37 ppt refraktometr optyczny, 35,7 elektroniczny tester zasolenia

pH = 8,17- miernik elektroniczny

KH = 8,0 - test Salifert (było 8,3)

Ca = 415 - test Salifert (było 430)

Mg = 1365 - test Salifert (było 1350)

PO4 = 0,02 - test Hanna (było 0,00)

NO3 = 5 - test Salifert (było 5)

Wysłałem test ICP.

Zaopatrzyłem się w końcu w miernik zasolenia elektroniczny i wygląda na to, że mój refraktometr optyczny przekłamuje (kalibrowany na płynie 33 ppt) - zobaczymy co ICP powie. Sprawdzałem w międzyczasie pożyczonym salimetrem spławikowym ale ten praktycznie ciągle pokazywał podobną wartość więc zaniechałem.

Pomiar PO4 chyba trochę zaniżony bo podczas wykonywania testu zająłem się na chwilę czymś innym i miernik zdążył się wyłączyć.

Co do asterin to przestałem na nie polować bo widzę je tylko wcześnie rano i tylko na skale pokrytej glonem wapiennym - mam wrażenie, że tylko nim się żywią. Mam nadzieję, że tak pozostanie a w sumie przy okazji trochę odblokowują pory skały.

Co do ślizga to zmiana podawanego pokarmu chyba rozwiązała problem. Zacząłem podawać mu granulki dla ryb roślinożernych i od dłuższego czasu nie widzę żadnego podgryzania zielonych koralowców (chyba, że obecny problem z gonioporą to jego sprawka).

Tak wygląda zdmuchnięta tkanka korala przez zbyt mocny strumień z cyrkulatora.

koral1.thumb.jpg.67941624654a11fc041d5cf2d022177c.jpg

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja tygodniowa.

Parametry dzisiaj rano przed podmianą:

Zasolenie  = 37 ppt refraktometr optyczny, 35,7 elektroniczny tester zasolenia

pH = 8,17- miernik elektroniczny

KH = 8,0 - test Salifert (było 8,3)

Ca = 415 - test Salifert (było 430)

Mg = 1365 - test Salifert (było 1350)

PO4 = 0,02 - test Hanna (było 0,00)

NO3 = 5 - test Salifert (było 5)

Wysłałem test ICP.

Zaopatrzyłem się w końcu w miernik zasolenia elektroniczny i wygląda na to, że mój refraktometr optyczny przekłamuje (kalibrowany na płynie 33 ppt) - zobaczymy co ICP powie. Sprawdzałem w międzyczasie pożyczonym salimetrem spławikowym ale ten praktycznie ciągle pokazywał podobną wartość więc zaniechałem.

Pomiar PO4 chyba trochę zaniżony bo podczas wykonywania testu zająłem się na chwilę czymś innym i miernik zdążył się wyłączyć.

Co do asterin to przestałem na nie polować bo widzę je tylko wcześnie rano i tylko na skale pokrytej glonem wapiennym - mam wrażenie, że tylko nim się żywią. Mam nadzieję, że tak pozostanie a w sumie przy okazji trochę odblokowują pory skały.

Co do ślizga to zmiana podawanego pokarmu chyba rozwiązała problem. Zacząłem podawać mu granulki dla ryb roślinożernych i od dłuższego czasu nie widzę żadnego podgryzania zielonych koralowców (chyba, że obecny problem z gonioporą to jego sprawka).

Tak wygląda zdmuchnięta tkanka korala przez zbyt mocny strumień z cyrkulatora.

koral1.thumb.jpg.67941624654a11fc041d5cf2d022177c.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.