Jump to content

chris_ek

Klubowicz
 • Content Count

  880
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin
 • Akwarium
  kostka 64l

Recent Profile Visitors

2449 profile views
 1. U mnie cykl azotowy się zamknął w niecałe trzy tygodnie, ale miałem trochę wody i kawałek skałki ze stabilnego zbiornika. No i u mnie trochę się zadziało w tym czasie. U Ciebie wygląda to faktycznie trochę zbyt sterylnie. Jeżeli Ci się bardzo nie śpieszy to poczekaj z wprowadzaniem korali z prostej przyczyny - łatwiej jest walczyć z plagami gdy nie musisz dodatkowo dbać o kondycję korali.
 2. A wystartowałeś jakoś cykl azotowy bo nic o tym nie piszesz, podajesz amoniak w jakiejś formie? Po czterech tygodniach od zalania to akwarium prawie gotowe na pierwsze korale.
 3. Aktualizacja dwutygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: pH = 7,90-8,40 - sonda hydromet Zasolenie = 36,5 elektroniczny tester zasolenia KH = 8,75 - test Salifert (było 9,3) Ca = 475 - test Salifert (było 455) Mg = 1365 - test Salifert (było 1350) PO4 = 0,13 - test Hanna (było 0,18) NO3 = 5 - test Salifert (było 10) Cyjano w końcu przestaje wracać po odessaniu. Niestety zanikają mi niektóre zoasy - nie wiem czy to wina zbyt dużego KH czy też coś innego. Co do KH to spada bo zauważyłem, że na jednej pompie zapowietrza się wężyk - trochę to dziwne bo do tej pory tego nie było.
 4. Aktualizacja tygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: pH = 7,90-8,30 - sonda hydromet Zasolenie = 36,1 elektroniczny tester zasolenia KH = 9,3 - test Salifert (było 9,9) Ca = 455 - test Salifert (było 455) PO4 = 0,18 - test Hanna (było 0,07) NO3 = 10 - test Salifert (było 5)
 5. Widzę, że wchodzimy w kwestie semantyki, idąc tym śladem to szkła w akwariach też są przylepione . Tak czy inaczej chodzi o to, że dla takich obciążeń będzie się trzymać i tyle.
 6. Tu się nie zgodzę - w tzw. "floating reef" za bazę do przyklejenia konstrukcji skalnej robi wygięta plexa przyklejona do ściany akwarium właśnie silikonem.
 7. Aktualizacja dwutygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: pH = 7,90-8,40 - sonda hydromet Zasolenie = 36,1 elektroniczny tester zasolenia KH = 9,9 - test Salifert (było 10,2) Ca = 455 - test Salifert (było 430) PO4 = 0,07 - test Hanna (było 0,03) NO3 = 5 - test Salifert (było 5) Poleciały następne główki tym razem caulastrei miętowej mimo, że była ustawiona na najniższej półce więc raczej nie zbyt duża ilość światła. Teraz moje podejrzenia idą w kierunku zbyt słabego przepływu - sam nie wiem
 8. Nic nie widać, chyba nieobsługiwany format.
 9. Kiedyś testowałem i u mnie się nie sprawdziła.
 10. Nie bardzo da się to zrobić bo na każdy z punktów (niebieskich) mogą przypadać inne ustawienia na suwakach kolorów . U @szyman jest tych punktów w sumie 6, ja mam ich dwa razy tyle - nie pytajcie dlaczego Jest jeszcze taki ekran Intensywność światła, czy też ile watów mocy, to jedno a skupienie wiązki to drugie. Nie wiem jakie soczewki i ile diod jest są w G4, ale u mnie jest to rozłożone chyba na większej powierzchni a i lampa świeci szerzej (G6 świeci jeszcze szerzej). Możesz mieć efekt mocnej oświetlonego miejsca (punktowo) ale ja bym chyba tego nie łączył ze zmniejszeniem się główek zoanthusów.
 11. A czy ryby też tam będą miały kwarantannę? Nie wiem jakie planujesz, ale może trzeba i to wziąć pod uwagę.
 12. Ja mam XR15 G5 pro, ustawienia to zmodyfikowane AB+ (rano dodana większa ilość białego) i świecę na 85%. Jak jakiś czas temu mierzyłem to pobór był około 60 W. A miejsce masz bo mogłeś je na początek postawić na piasku z przodu.
 13. Nie wiem jakie masz oświetlenie u siebie, u mnie wstawiałem je najpierw na najniższy poziom ale w spory przepływ.
 14. Aktualizacja dwutygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: pH = 7,90-8,40 - sonda hydromet Zasolenie = 35,8 elektroniczny tester zasolenia KH = 10,2 - test Salifert (było 8,45) Ca = 430 - test Salifert (było 475) Mg = 1320 - test Salifert (było 1365) PO4 = 0,03 - test Hanna (było 0,07) NO3 = 5 - test Salifert (było 5) Zrobiło się chłodno, okna pozamykane i od razu widać to na pomiarze pH. Nie wiem co się stało, że poziom KH tak podskoczył, być może znowu zrobiłem babola przy mieszaniu składników No, ale chyba przy okazji przetestuję wpływ dość wysokiego KH na poziom pH.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.