Jump to content

chris_ek

Klubowicz
 • Content Count

  490
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin
 • Zainteresowania
  wybiórcze
 • Akwarium
  kostka 64l

Recent Profile Visitors

1501 profile views
 1. Skąd masz źródło tych informacji - na stronie RS nie znalazłem, chyba że słabo szukam.
 2. To trzecie, tak wyglądają zmiany pomiędzy poszczególnymi wynikami. Wcześniej robiłem tylko podmiany, od marca dodaję Trace-colors od RS i widać właśnie jak pojawił się Molibden a Nikiel nie - trochę mnie to zdziwiło. ICP zrobiłem żeby sprawdzić jak sprawdzają się Trace-colors i na razie raczej nic nie będę zmieniał w dozowaniu oprócz dodatkowego dozowania samego jodu.
 3. Przyszły wyniki ICP. Idzie chyba w dobrą stronę, co prawda jest przekroczenie glinu i muszę jeszcze dodatkowo dozować jod ale pojawił się Molibden. Nie wiem dlaczego nie ma Niklu i na ile on jest ważny.
 4. No tak, patrzyłem przez pryzmat małego akwarium.
 5. A skalibrowałeś refraktometr przed pomiarem? I nawet jeżeli pomiar jest dobry, w co nie bardzo wierzę, to korekty dokonuj powoli.
 6. Tak, pozwolić aby część wody odparowała i nie uzupełnić jej.
 7. "Pszczółki" kupiłeś do walki z osiadłymi? Jak się sprawują, jakieś inne zapędy kulinarne?
 8. Super to wygląda. Te pomarańczowe pióropusze to rurówki?
 9. Aktualizacja tygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: Zasolenie = 36 ppt pH = 7,98 - miernik elektroniczny (było 8,05) KH = 7,0 - test Salifert (było 6,4) Ca = 385 - test Salifert (było 390) PO4 = 0,07 - test Hanna (było 0,10) NO3 <1 - test Salifert (było <1) Już tydzień czekam na test ICP, zwykle jak wysłałem w poniedziałek to do końca tygodnia były wyniki.
 10. Może wyślij na ICP próbkę świeżej solanki.
 11. Tak z czysto kronikarskiego obowiązku ta zielona poleciała szybciutko, natomiast żeby ratować tą drugą: skałkę obróciłem o 180 żeby nie była w pobliżu ricordei, micromussę oderwałem od skały, wydipowałem i przykleiłem na podstawkę - niestety nic to nie pomogło i koral powoli schodzi.
 12. Mam od roku, zero problemów.
 13. Nie liczyłem, ale wszedłem na zakładkę akwaria 60-250L i z pierwszych kilku zbiorników tylko jeden miał odpieniacz, w zakładce do 60L pewnie znakomita większość nie ma odpieniacza. Zauważ, że autor planuje akwarium między 30 a 112l. A co do wiedzy i doświadczenia to sorry ale większość osób startujących z tak małym zbiornikiem tego nie ma bo właśnie chcą się nauczyć, spróbować zanim ewentualnie pójdą w większe zbiorniki. Bardziej chodziło mi o rozwiązanie jako akwarium z panelem a nie dokładnie te przykłady. Podsumowując można tak i można tak, i moim zdaniem żadna z dróg nie jest tą jedyną.
 14. Na forum jest wiele przykładów zbiorników prowadzonych bez odpieniacza więc to raczej kwestia wyboru niż konieczność stosowania. Linki które podałeś to akwaria z panelem, które moim zdaniem też są bardzo dobrym wyborem jeżeli nie masz możliwości lub nie chcesz sumpa.
 15. Spectra , jak napisałeś, jest znana, sprawdzona, tania, łatwo ją odsprzedać - więc nie wiem po co szukać dalej.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.