Jump to content

chris_ek

Klubowicz
 • Content Count

  593
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin
 • Zainteresowania
  wybiórcze
 • Akwarium
  kostka 64l

Recent Profile Visitors

2020 profile views
 1. Czasem drobne rzeczy grają rolę, np. kolega miał problem z dodaniem pompy dozującej Jebao na telefonie Samsung - dodał na innym telefonie i potem na jego też się pojawiła.
 2. Kwestia zmiany ustawień, ja dość często koryguję dawki więc z Wi-Fi jest to o wiele wygodniejsze. Jak dla mnie Twoja niechęć do opcji Wi-Fi nie wynika z samego sprzętu a raczej do problemów z podpięciem go do sieci bezprzewodowej - a to są dwie oddzielne kwestie.
 3. Ja używam Jebao 4 kanałowego i jestem zadowolony. Koniecznie z wifi i warto kupić z większą ilością kanałów niż obecnie potrzebujesz.
 4. Niestety mam tylko refraktometr. Przemyślę sprawę zakupu spławikowego albo elektronicznego.
 5. Aktualizacja tygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: Zasolenie = 37 ppt pH = 8,04 - miernik elektroniczny (było 8,09) KH = 7,5 - test Salifert (było 7,7) Ca = 480 - test Salifert (było 450) Mg = 1365 - test Salifert (było 1440) PO4 = 0,03 - test Hanna (było 0,00) NO3 = 1 - test Salifert (było 1) Dzisiaj znalazłem decorę zasuszoną na podłodze - zmotywowało mnie to żeby dokończyć montaż siatki zabezpieczającej. Zrobiłem kalibrację na RODI, sprawdziłem potem płyn od AF i pokazało mi 33 ppt - czyli zgodnie z tym co na buteleczce napisał producent. Zasolenie wody z akwarium 37 ppt. I teraz nie wiem w co wierzyć, bo jak miałem taki poziom zasolenia to test ICP dawał wynik około 35 ppt. Idąc tym tropem zasolenie płynu od AF byłoby na poziomie 31 ppt (płyn dopiero otwarty więc jego parametry powinny być jak na etykiecie).
 6. Jeżeli to Automatic Eye to ona ma zabezpieczenie przed wlaniem zbyt dużej ilości wody - sprawdź w instrukcji. U mnie w oczku bardzo często widuje ślimaka i nie miałem sytuacji żeby przez to źle działała.
 7. Przede wszystkim opisz swoje akwarium - filtracja, oświetlenie, parametry itd. Ten robak na szybie to najprawdopodobniej wieloszczet. Jeżeli wirki masz tylko na szybach a nie na koralach to nie jest to groźna odmiana - jeżeli bardzo Ci przeszkadzają to staraj się odsysać.
 8. Wiem, że kalibrację powinno robić się w okolicach punktu pomiaru. Sęk w tym, że przez długi czas używałem płynu referencyjnego 35ppt od Saliferta aż przy teście ICP wyszła spora różnica w zasoleniu. Zacząłem wtedy robić kalibrację na wodzie RODI i od tego czasu wiem, że mój pomiar zawyża o 2 ppt (mniej więcej taki błąd wyszedł podczas ostatnich kilku testów ICP). Przypomniało mi się, że mam jeszcze płyn referencyjny, który AF dorzuca do testu na Ca - zrobię jeszcze sprawdzenie na nim.
 9. Chyba ppm Czym mierzysz? Zdecydowanie ppt, a mierzę refraktometrem optycznym (przed każdym pomiarem robię kalibrację na wodzie RODI).
 10. Aktualizacja tygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: Zasolenie = 39 ppt pH = 8,09 - miernik elektroniczny (było 8,00) KH = 7,7 - test Salifert (było 7,0) Ca = 450 - test Salifert (było 445) PO4 = 0,00 - test Hanna (było 0,02) NO3 = 1 - test Salifert (było 1) Nie bardzo wiem jak to się stało, że zasolenie tak skoczyło - do sprawdzenia, ewentualnie lekkiej korekty.
 11. Obiecane fotki. Z przodu i z góry. Żeby nie było, że jest tak bezproblemowo to niestety jakoś nie mam ręki do acanthastrei
 12. Masz jakieś podejrzenia dlaczego u Ciebie biopelety się nie sprawdzają (ja ich nie stosowałem ale w sieci jest sporo dobrych opinii o nich)? O ile dobrze pamiętam to wolałeś pelety bo masz ukwiała - nie boisz się, że przy wódce zacznie chodzić po akwarium? A o ile taki roztwór podniesie poziom strontu?
 13. Popołudniu postaram się coś pyknąć. Na pierwszej fotce blondies, na następnej blue agave, utter chaos, magician.
 14. Aktualizacja dwutygodniowa. Parametry dzisiaj rano przed podmianą: Zasolenie = 37 ppt pH = 8,00 - miernik elektroniczny (było 8,00) KH = 7,0 - test Salifert (było 7,3) Ca = 445 - test Salifert (było 450) PO4 = 0,02 - test Hanna (było 0,20) NO3 = 1 - test Salifert (było 5) Coś ta m rośnie
 15. Zrobiłem ICP tak dla sprawdzenia i wydaje mi się, że jak na razie kombinacja suplementacji się sprawdza. Jedynie Mangan zacznę uzupełniać dodatkowo. Po raz pierwszy na ICP fosforany wyszły niżej niż zmierzone hanką.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.