Jump to content

chris_ek

Klubowicz
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin
 • Zainteresowania
  wybiórcze
 • Akwarium
  kostka 64l

Recent Profile Visitors

297 profile views
 1. Używa, używa ale wcale nie łatwo jest zmierzyć teraz kabel bez wyplątywania wszystkiego U mnie orientacyjnie 140 cm
 2. chris_ek

  salifert test ca

  Wina nie musi być koniecznie po stronie sklepu - łańcuch dostaw może być dość długi.
 3. chris_ek

  salifert test ca

  To ja spytam jeszcze o jedno: kupiłeś testy wszystkie na raz u jednego sprzedającego? Jak dla mnie to może tu należałoby upatrywać przyczyny - po prostu złe przechowywanie, bo nie wierzę w trefność trzech różnych testów.
 4. Wrzuć starą ceramikę, dołóż trochę nowej ale tak żeby było trochę miejsca jakbyś musiał użyć jakiegoś absorbentu i watę na wierzch - tyle. edit Tylko nie pytaj zaraz jakiej ceramiki dołożyć - prawie każda spełni swoje zadanie.
 5. Microbe Lift Special Blend też śmierdzą okrutnie a raczej działają. Napisz do producenta i będziesz miał informację z pierwszej ręki.
 6. Przeczytałem ulotkę tych bakterii i nic tam nie znalazłem o wpływie na PO4
 7. Prześledziłem jakiś czas temu cały wątek odnośnie vcv i nie pamiętam dokładnie ale chodziło o to że podczas lania vsv mogą namnażać się szczepy bakterii nie koniecznie najbardziej pożądane w akwarium - stąd uzupełnianie tych dobrych. Tak czy inaczej Twoje doświadczenie wezmę pod uwagę - dzięki za rozwinięcie.
 8. Aktualizacja tygodniowa. Parametry dzisiaj przed podmianą: Zasolenie = 36 ppt pH = 7,75 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 7,77) KH = 7,7 - test Salifert (było 7,85) Mg = 1440 - test Salifert (było 1500) Ca = 445 - test Salifert (było 420) PO4 = 0,25 - test Salifert (było 0,25) NO3 = 10 - test Salifert (było 5) Azotany poszły w górę więc pojawiły się glony. Ogólnie może nie jakaś tragedia, ale szyby potrafi nieźle zaatakować plus w kilku miejscach rosną jakieś kłaczki. Zastanawiam się nad jakąś metodą redukcji NO3/PO4. W tym tygodniu zaobserwowałem pierwsze kropeczki glonów wapiennych - to chyba dobra oznaka?
 9. Zaobserwowałeś może czy skubie glony?
 10. Możesz coś więcej napisać bo zastanawiam się nad zastosowaniem tej metody u mnie Z ciekawości wrzuciłem w googla i okazało się, że właśnie to mi rośnie na jednej caulastrei ze sklepu Ogólnie zbiornik chyba całkiem fajny, ale trudno dojrzeć z daleka i to przy dość ciemnym zdjęciu.
 11. Zauważyłem kratki pod skałkami - kilka razy spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat ich stosowania.
 12. Czekaj bo się pogubiłem: Pan Tadzio coś pomógł czy nic nie wskórał?
 13. Wygląda świetnie i chyba czas pomyśleć nad większym.
 14. Nie i nigdzie tak nie napisałem. Ja dopiero stawiam pierwsze kroki w akwarystyce morskiej i może faktycznie za dużą wagę przykładam do numerków, ale lubię gdy obie strony równania się zgadzają. Sprawdziłem jeszcze jedno - według testu na reefhub test Saliferta zawyża pomiar Mg
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.