Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja dwutygodniowa.

Parametry tydzień temu/dzisiaj:

Zasolenie  = 33/35 ppt

pH = 8,06/8,16 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 8,03)

KH = 8,3/7,7 - test Salifert (było 8,0)

Mg = 1380/1470 - test Salifert (było 1275)

Ca = 425/440 - test Salifert (było 400)

PO4 = 0,5/0,5 - test Zooleka (było 0,5)

NO3 = 10/10 - test Zooleka (było 20)

Znowu mam trochę huśtawkę parametrów i trochę wysoki Magnez i Wapń (zrobiłem dla pewności pomiar dwa razy). Tym razem prawdopodobnie odkryłem przyczynę - wczoraj coś mi strzeliło do głowy i przedmuchałem mocno skałę skąd podniosło się bardzo dużo drobinek piasku i pyłu; a poprzednim razem skok magnezu i wapnia był po dodaniu drugiego worka piasku. Moje podejrzenia idą więc w stronę piasku - nie wiem czy może on oddawać te związki do wody, ale zauważyłem pewną korelację. Może ktoś z większym doświadczeniem by się odniósł do tej teorii.

Pierwszy raz KH spadło poniżej 8 i mimo, że niewiele to chyba powinienem zwrócić na nie większą uwagę.

Z nowych nabytków:

- Caulasterea sp. fluo,

- Clavularia Papaya,

- Zoanthus: Ultra Lunar/Lunar Eclipse, Utter Chaos, Gatorade, Lord of the Ring

Ogólnie chyba nie jest źle. Podkręciłem trochę białe światło to i skała mocno się zazieleniła, ale przy takich parametrach to chyba nic dziwnego.

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja dwutygodniowa.

Parametry tydzień temu/dzisiaj:

Zasolenie  = 33/35 ppt

pH = 8,06/8,16 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 8,03)

KH = 8,3/7,7 - test Salifert (było 8,0)

Mg = 1380/1470 - test Salifert (było 1275)

Ca = 425/440 - test Salifert (było 400)

PO4 = 0,5/0,5 - test Zooleka (było 0,5)

NO3 = 10/10 - test Zooleka (było 20)

Znowu mam trochę huśtawkę parametrów i trochę wysoki Magnez i Wapń (zrobiłem dla pewności pomiar dwa razy). Tym razem prawdopodobnie odkryłem przyczynę - wczoraj coś mi strzeliło do głowy i przedmuchałem mocno skałę skąd podniosło się bardzo dużo drobinek piasku i pyłu; a poprzednim razem skok magnezu i wapnia był po dodaniu drugiego worka piasku. Moje podejrzenia idą więc w stronę piasku - nie wiem czy może on oddawać te związki do wody, ale zauważyłem pewną korelację. Może ktoś z większym doświadczeniem by się odniósł do tej teorii.

Pierwszy raz KH spadło poniżej 8 i mimo, że niewiele to chyba powinienem zwrócić na nie większą uwagę.

Z nowych nabytków:

- Caulasterea sp. fluo,

- Clavularia Papaya,

- Zoanthus: Ultra Lunar/Lunar Eclipse, Utter Chaos, Gatorade, Lord of the Ring

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.