Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja tygodniowa.

Parametry wczoraj przed podmianą:

Zasolenie  = 34 ppt

pH = 7,77 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 7,76)

KH = 7,85 - test Salifert (było 8,15)

Mg = 1500 - test Salifert (było 1455)

Ca = 420 - test Salifert (było 410)

PO4 = 0,25 - test Salifert (było 0,1)

NO3 = 5 - test Salifert (było 2)

Kilka odmian zoa przestało się otwierać więc skręciłem trochę intensywność świecenia (sądzę, że w tym była przyczyna) przez co stanęła na chwilę konsumpcja KH i teraz na nowo się ustala - stąd spadek KH. NO3 podbite więc cyjano powoli odchodzi, dino właściwie nie widuję. PO4 podskoczyło więc wymieniłem ROWĘ.

Żeby nie było tak fajnie to kilka polipów zoa w ciągu dwóch dni skurczyło się i po prostu zanikło :(Poza tym jedna odmiana ma chyba coś co wygląda jak w tym linku

https://nano-reef.pl/forums/topic/100492-skurczone-zoa/

Najpierw tak wywinął się pojedynczy polip na oddzielnej podstawce ale wtedy myślałem, że go przypaliłem światłem bo był dwie półki wyżej niż inne :unsure:. Niestety ostatnio to samo dzieje się z dwoma polipami na drugiej podstawce. :( Te zoa są od dwóch tygodni, na czystych podstawkach, wydipowane przed włożeniem, potem ładnie się otwierały - nie wiem jak mógłbym im pomóc.

Zrobiłem też test świeżej solanki i chyba trochę mi się wyjaśniło:

Zasolenie  = 36 ppt - staram się przy okazji podmian trochę korygować zasolenie w akwarium

KH = 7,7

Mg > 1500 - zabrakło skali, dwie "krople" jeszcze dodałem dodatkowo

Ca = 435

Zdaję sobie sprawę, że przy wyższym zasoleniu wszystkie parametry będą wyżej ale trochę się zdziwiłem - według AF Reef Salt przy 35ppt powinno mieć: KH=7,7-8,3, Ca=440-460, Mg=1360-1420

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja tygodniowa.

Parametry wczoraj przed podmianą:

Zasolenie  = 34 ppt

pH = 7,77 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 7,76)

KH = 7,85 - test Salifert (było 8,15)

Mg = 1500 - test Salifert (było 1455)

Ca = 420 - test Salifert (było 410)

PO4 = 0,25 - test Salifert (było 0,1)

NO3 = 5 - test Salifert (było 2)

Kilka odmian zoa przestało się otwierać więc skręciłem trochę intensywność świecenia (sądzę, że w tym była przyczyna) przez co stanęła na chwilę konsumpcja KH i teraz na nowo się ustala - stąd spadek KH. NO podbite więc cyjano powoli odchodzi, dino właściwie nie widuję.

Żeby nie było tak fajnie to kilka polipów zoa w ciągu dwóch dni skurczyło się i po prostu zanikło :(Poza tym jedna odmiana ma chyba coś co wygląda jak w tym linku

https://nano-reef.pl/forums/topic/100492-skurczone-zoa/

Najpierw tak wywinął się pojedynczy polip na oddzielnej podstawce ale wtedy myślałem, że go przypaliłem światłem bo był dwie półki wyżej niż inne :unsure:. Niestety ostatnio to samo dzieje się z dwoma polipami na drugiej podstawce. :( Te zoa są od dwóch tygodni, na czystych podstawkach, wydipowane przed włożeniem, potem ładnie się otwierały - nie wiem jak mógłbym im pomóc.

Zrobiłem też test świeżej solanki i chyba trochę mi się wyjaśniło:

Zasolenie  = 36 ppt - staram się przy okazji podmian trochę korygować zasolenie w akwarium

KH = 7,7

Mg > 1500 - zabrakło skali, dwie "krople" jeszcze dodałem dodatkowo

Ca = 435

Zdaję sobie sprawę, że przy wyższym zasoleniu wszystkie parametry będą wyżej ale trochę się zdziwiłem - według AF Reef Salt przy 35ppt powinno mieć: KH=7,7-8,3, Ca=440-460, Mg=1360-1420

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.