Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Zrobiłem jeszcze raz kalibrację sondy i nic to nie zmieniło. Czas powalczyć trochę o podniesienie pH.

Pierwsza rzecz to poziom CO2 w pokoju gdzie stoi akwarium. Wczoraj i dzisiaj kilka razy robiłem wietrzenie - bez wpływu na wskazania pH. Wychodzi na to, że przynajmniej w pokoju nie mam jakiegoś bardzo wysokiego poziomu CO2.

W takim razie może w wodzie jest za dużo rozpuszczonego dwutlenku węgla na co powinno pomóc napowietrzanie. W tym celu zmieniłem ustawienie kaskady tak żeby bardziej falowała taflą wody, akwarium stało się prze z to głośniejsze ale nie ma tragedii.

chris_ek

chris_ek

Zrobiłem jeszcze raz kalibrację sondy i nic to nie zmieniło. Czas powalczyć trochę o podniesienie pH.

Pierwsza rzecz to poziom CO2 w pokoju gdzie stoi akwarium. Wczoraj i dzisiaj kilka razy robiłem wietrzenie - bez wpływu na wskazania pH. Wychodzi na to, że przynajmniej w pokoju nie mam jakiegoś bardzo wysokiego poziomu CO2.

W takim razie może w wodzie jest za dużo rozpuszczonego dwutlenku węgla na co powinno pomóc napowietrzanie. w tym celu zmieniłem ustawienie kaskady tak żeby bardziej falowała taflą wody, akwarium stało się prze z to głośniejsze ale nie ma tragedii.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.