Skocz do zawartości
Iceberg

Sump bez wiercenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...czy ktos moze mi podac linki o zrobieniu sumpa bez wiercenia dziur w szybach.Mysle o zrobieniu takiego sumpa na tylnej scianie akwarium(tam mam duzo miejsca.Moje akwarium to 160l brutto,ile litrow wody na godzine powinno przeplywac w takim sumpie?...moze ktos ma plany,bylbym wdzieczny...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo pytania. Przeciez mozesz normalnie zrobic sump bez wiercenia dziur w szybach, sump to zwykly zbiornik. Zupelnie inna sprawa to jest podawanie wody do sumpa i tu sie mozna rzeczywiscie zastanawiac nad systemem nie wymagajacym wiercenia dziur w akwarium, np. nad pudelkiem przelewowym.

Iceberg, jesli juz nie chce Ci sie szukac w googlach czy na forum, to przynajmniej dokladniej precyzuj swoje pytania :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o panel z tylu akwa- pelno tego na forum


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...w googlach szukalem ale zazwyczaj podaja one strony takie jak ten temat czyli ja pytam a Wy zamiast pomoc opierdzielacie mnie za lenistwo i wsumie pomyslcie,ten temat...jezeli ktos chcialby sie z niego dowiedziec to co ja to mimo paru postow bedzie dalej glupi jak byl do tego jeszcze oberwie...przepraszam za brak precyzji w pytaniu...chodzi mi chyba rzeczywiscie bardziej o panel niz sump. Czy jego dzielanie jest podobne do sumpa i czy myslicie ze dobrze by sie nadal do mojego akw 160l brutto.Co proponujecie tam wlozyc i jaka moc pompy moglbym do takiego panela uzyc??...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy robieniu czegoś w rodzaju paneli stosowałem zawsze coś bardziej lub mniej podobnego do przelewów pudełkowych. Jeśli chcesz wejdź na moją stronę i tam przy odrobinie cierpliwości ukażą Ci się zdjęcia przelewów.

Nie wiem jaki przepływ powinieneś zastosowac w swoim akwarium, ale ważne będą wymiary przelewu jakie dobierzesz - przy szerokości grzebienia 15cm, przekroju kolanka 15 x 0,6cm i różnicy poziomów między akwarium a sumpem około 5-7cm osiągniesz wydajnośc około 2-2,5 tys l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jasiek...ciekawa strona.Wlasnie myslalem o wydajnosci pompy kolo dwoch tys l/h.W tej chwili mam wydajnosc dwoch filtrow(mechaniczny i biologiczny) 2050 czyli zamieniajac je na dobry panel ulatwie sobie dostep i czyszczenie.Musze sie zastanowic nad tym i wszystko obliczyc.Moje akwarium ma dno kwadratu i chce je zrobic najbardziej estetycznie jak potrafie,uniknac zaplatan kabli typu spaghetti...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.