Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

1 godzinę temu, Amwaj napisał:

norbi2222 preparat o jakim pisałem to Red Sea NO3:PO4-X na zbicie no3 oraz po4 ryby karmie 2 x dziennie rano sypki pokarm pod wieczór jedna kostka artemi oczywiście rozpuszczona w wodzie ro. 

ryby jakie posiadam to:

1x hepatus rozmiar M

3x chromis viridis

1x Chrysiptera parasema 

2x amphiprion clarkii rozmiar s

2x błazenki ocellaris

1x Zebrasoma veliferum

łącznie te cyrkulatory mają 22 tyś l na godzine oczywiście nie mam ich ustawionych na max bo w akwarium będzie wir może w tym jest problem nie wiem  co doradzasz dać je na max czy radzisz wymianę na inny model?

i jak wygląda sprawa z tym detrytusem może w nim jest problem.

 

Nie karmisz dużo, chyba że suchego sypiesz "wiadro" . Jednak PO4 raczej wskazuje, że nie sypiesz zbyt dużo. Po zdjęciu widać małą ilość skały. Tak w ogóle to jaka to skała? 

Co ja bym zrobił, to sukcesywnie przy podmianach oczyszczał piasek i odmuchiwał skały. Następnie powoli podnosił ilość lanego NO3:PO4-X. Podnosiłbym go o 10% tygodniowo i sprawdzał efekt. Przy podawaniu węgla lepiej rozwijają się bakterie typu probiotycznego (AF czy KZ). Ponadto proces biologiczny potrzebuje czasu i miejsca gdzie te bakterie będą mogły się rozwijać. 

Jak długo podajesz NO3:PO4-X? W jakiej dawce? Jak ta dawka jest rozłożona w ciągu doby? W moim zbiorniku (głównie używam produktów KZ), to akurat węgiel dla bakterii używam z AF bo lepiej się sprawdza w moim systemie. 

Jeszcze jedno, nic nie napisałeś o filtracji mechanicznej. Coś jest, co pozwala wyłapywać detrytus?

 

norbi2222

norbi2222

1 godzinę temu, Amwaj napisał:

norbi2222 preparat o jakim pisałem to Red Sea NO3:PO4-X na zbicie no3 oraz po4 ryby karmie 2 x dziennie rano sypki pokarm pod wieczór jedna kostka artemi oczywiście rozpuszczona w wodzie ro. 

ryby jakie posiadam to:

1x hepatus rozmiar M

3x chromis viridis

1x Chrysiptera parasema 

2x amphiprion clarkii rozmiar s

2x błazenki ocellaris

1x Zebrasoma veliferum

łącznie te cyrkulatory mają 22 tyś l na godzine oczywiście nie mam ich ustawionych na max bo w akwarium będzie wir może w tym jest problem nie wiem  co doradzasz dać je na max czy radzisz wymianę na inny model?

i jak wygląda sprawa z tym detrytusem może w nim jest problem.

 

Nie karmisz dużo, chyba że suchego sypiesz "wiadro" . Jednak PO4 raczej wskazuje, że nie sypiesz zbyt dużo. Po zdjęciu widać małą ilość skały. Tak w ogóle to jaka to skała? 

Co ja bym zrobił to sukcesywnie przy podmianach oczyszczał piasek i odmuchiwał skały. Następnie powoli podnosił ilość lanego NO3:PO4-X. Podnosiłby go o 10% tygodniowo i sprawdzał efekt. Przy podawaniu węgla lepiej rozwijają się bakterie typu probiotycznego (AF czy KZ). Ponadto proces biologiczny potrzebuje czasu i miejsca gdzie te bakterie będą mogły się rozwijać. 

Jak długo podajesz NO3:PO4-X? W jakiej dawce? Jak ta dawka jest rozłożona w ciągu doby? W moim zbiorniku (głównie używam produktów KZ), to akurat węgiel dla bakterii używam z AF bo lepiej się sprawdza w moim systemie. 

norbi2222

norbi2222

1 godzinę temu, Amwaj napisał:

norbi2222 preparat o jakim pisałem to Red Sea NO3:PO4-X na zbicie no3 oraz po4 ryby karmie 2 x dziennie rano sypki pokarm pod wieczór jedna kostka artemi oczywiście rozpuszczona w wodzie ro. 

ryby jakie posiadam to:

1x hepatus rozmiar M

3x chromis viridis

1x Chrysiptera parasema 

2x amphiprion clarkii rozmiar s

2x błazenki ocellaris

1x Zebrasoma veliferum

łącznie te cyrkulatory mają 22 tyś l na godzine oczywiście nie mam ich ustawionych na max bo w akwarium będzie wir może w tym jest problem nie wiem  co doradzasz dać je na max czy radzisz wymianę na inny model?

i jak wygląda sprawa z tym detrytusem może w nim jest problem.

 

Nie karmisz dużo, chyba że suchego sypiesz "wiadro" . Jednak PO4 raczej wskazuje, że nie sypiesz zbyt dużo. PO zdjęciu widać małą ilość skały. Tak w ogóle to jaka to skała.  

Co ja bym zrobił to sukcesywnie przy podmianach oczyszczał piasek i odmuchiwał skały. Następnie powoli podnosił ilość lanego NO3:PO4-X. Podnosiłby go o 10% tygodniowo i sprawdzał efekt. Przy podawaniu węgla lepiej rozwijają się bakterie typu probiotycznego (AF czy KZ). Ponadto proces biologiczny potrzebuje czasu i miejsca gdzie te bakterie będą mogły się rozwijać. 

Jak długo podajesz NO3:PO4-X? W jakiej dawce? Jak ta dawka jest rozłożona w ciągu doby? W moim zbiorniku (głównie używam produktów KZ), to akurat węgiel dla bakterii używam z AF bo lepiej się sprawdza w moim systemie. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.