Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

20 minut temu, katani napisał:

Co do intergracji systemów, to czasem celowo się ich nie integruje, żeby unikać zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Ogarnięcie systemu, który wyciągnie dane z niezintegrowanych systemów i wykona dane statystyczne to też jest pikuś.  Tylko, to kosztuje - taniej przerzucić taką pracę na obywatela ;) Pomijając już komunikatywność platformy takiej jak np. ePuap2. Doświadczonemu czasami ciężko się w nim odnaleźć, a co dopiero ma zrobić osoba, która z komputerami nie jest za pan brat ;) 

Cytat

Obrzeża milionowego miasta i nie ma podstawowej w XXI wieku infrastruktury.

Ja mam 4km do miejsca dawnego zamieszkania, 1km do obrzeży miasta, przystanek linii miejskiej 200m od domu - a Orange nie ma w ogóle zasięgu, Play od 1 do 3 kreseczek ale jak rozmawiam przez telefon to najlepiej jest w kuchni :D  Internet dopiero po interwencji w Play i UKE jako tako zaczął działać ;) 
Ale nie jest też tak, że nie mam alternatywy - załapałem się na "wykluczenie cyfrowe". I do końca roku powinienem mieć światłowód od FiberHost. 
Tu jest mapa tego co jest zrobione i co jest w realizacji: 
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

 

VDR

VDR

5 minut temu, katani napisał:

Co do intergracji systemów, to czasem celowo się ich nie integruje, żeby unikać zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Ogarnięcie systemu, który wyciągnie dane z niezintegrowanych systemów i wykona dane statystyczne to też jest pikuś.  Tylko, to kosztuje - taniej przerzucić taką pracę na obywatela ;) Pomijając już komunikatywność platformy takiej jak np. ePuap2. Doświadczonemu czasami ciężko się w nim odnaleźć, a co dopiero ma zrobić osoba, która z komputerami nie jest za pan brat ;) 

Cytat

Obrzeża milionowego miasta i nie ma podstawowej w XXI wieku infrastruktury.

Ja mam 4km do miejsca dawnego zamieszkania, 1km do obrzeży miasta, przystanek linii miejskiej 200m od domu - a Orange nie ma w ogóle zasięgu, Play od 1 do 3 kreseczek ale jak rozmawiam przez telefon to najlepiej jest w kuchni :D  Internet dopiero po interwencji w Play i UKE jako tako zaczął działać ;) 
Ale nie jest też tak, że nie mam alternatywy - załapałem się na "wykluczenie cyfrowe". 
Tu jest mapa tego co jest zrobione i co jest w realizacji: 
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.