Skocz do zawartości
matyss1986

Jakie oświetlenie do 250 litrów??

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie zakładam zbiornik morski 250 litrów (100x50x50) i nie wiem na jakie oświetlenie się zdecydować:/ Czy na lampę Sunfire 2x96W PC!? Czy może na lampę HQI 1x150W + 2x24W T5 aktyniczne!? Czy może na 4x54W T5!? Sam już nie wiem co i ile muszę mieć Watt do takiego zbiornika!? Wogóle czy lampy HQI ze świetlówkami T5 np. firm Arcadia czy tez AquaMedic mają w zestawie uchwyty do zamocowania ich na ściankach akwarium czy tylko linki do podwieszenia!? Liczę na wasze dobre rady:)

Pozdrawiam:)


Akwarium morskie 250 litrów w fazie planowania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 T5 39 W ?

2 HQI 150W ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

HQI - 1x150 W

T5 - 4x39 W

T5 najlepiej ATI, lepiej podwiesić, łatwy dostęp do powierzchni akwa.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zbiornik z 1x HQI 150W, 24W + 39W T5 aktyn. i nie powiem zeby był dobrze doświetlony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytanie co szanowny kolega @matyss chce "uprawiać" w swoim zbiorniku, bo jeśli korale miękkie to 306 W wystarczy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

pytanie co szanowny kolega @matyss chce "uprawiać" w swoim zbiorniku, bo jeśli korale miękkie to 306 W wystarczy.

Pozdrawiam Roman

Roman w 250 litrach 306W to kurcze spokojnie na twarde też wystarczy :D

Ja bym stawiał na 6x39W T5 przy założeniu, że myślimy o SPS-ach. Jedną lampą HQI nie oświetli się równomiernie zbiornika nawet jak się dołoży T5-tki. Kombinacje typu - 2x150W + 2x39W T5 aktyniczne są lekką przesadą.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rebciu, tak na twarde też wystarczy tylko może będą miały wolniejsze przyrosty, i faktycznie przy 1 raz HQI wystąpią strefy po bokach niedoświetlone, ale pamiętaj że i tam znajda miejsce korale które nie "żyją z oświetlenia".

Krótko mówiąc 100 cm długości ogranicza w jakiś sposób rozmieszczenie oświetlenia więc trzeba trochę pokombinować ,trochę z kasą trochę z miejscem.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x39 a po roku dolozyc 2x39 dla twardzioszkow?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 8+39 t5 watt 4 sztuki aqua science blue 20000k i 4 sztuki superwhite 14000k i niepodoba mi sie to


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.