Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

4 godziny temu, Tester napisał:

bardzo często niedoceniamy znaczenia odpowiedniego pH... 

Przy czym zauważyłem u siebie , że im wyższe pH - np 8.4 w dzień, tym gorzej korale znoszą spadki poniżej pH 8

Kiedyś również nie zawracałem uwagi na ten parametr do czasu jak zaczęły mi lecieć acropory i nie wiedziałem z jakiego powodu. Jak się dowiedziałem to pH potrafiło spaść do 7.4. Od ponad półtora roku trzymam pH od 8.1 do 8.5 i w końcu dowiedziałem się jak acropory mogą szybko rosnąć...:D. Bardzo szybko...

Też mam Bartek podobne obserwacje, że jak spadnie poniżej 8 to zaczynają lekko marudzić (zmniejsza się polipowanie). Dlatego staram się nie dopuścić do spadków poniżej 8.

norbi2222

norbi2222

3 godziny temu, Tester napisał:

bardzo często niedoceniamy znaczenia odpowiedniego pH... 

Przy czym zauważyłem u siebie , że im wyższe pH - np 8.4 w dzień, tym gorzej korale znoszą spadki poniżej pH 8

Kiedyś również nie zawracałem uwagi na ten parametr do czasu jak zaczęły mi lecieć acropory i nie wiedziałem z jakiego powodu. Jak się dowiedziałem to pH potrafiło spaść do 7.4. Od ponad półtora roku trzymam pH od 8.1 do 8.5 i w końcu dowiedziałem się jak acropory mogą szybko rosnąć...:D. Bardzo szybko...

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.