Skocz do zawartości
bael

Akwarium 325L Siren.pro + inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co sądzicie o produkcie Siren.pro akwarium 325L, ponizej podaję link:

http://rafa.pl/slonowodne/ (trzeba wybrać z lewej strony "Akwaria AquaStabil" i tam już bedzie wśród produktów.

Głównie chodzi mi o to, czy nie jest zbyt niskie (50cm), żeby na dno położyć żywy piach.

Jestem początkujący, nie wiem czy cena nie jest przypadkiem pojechana w kosmos i można spokojnie kupić takie taniej lub zlecić zrobienie...

Zastanawia mnie też pokrywa - maja wśród produktów "Pokrywy AquaStabil" takie które pasuje pod ten zbiornik. I teraz pytanie: 3x54W T5 - macie pomysł jak to jest rozwiązane? To są same świetlówki o białej barwie, czy też jedno z nich jest aktyniczne. I czy takie oswietlenie wystarcza mając na uwadze akwarium z miękkimi i twardymi koralowcami.

Czy może lepiej zrobić/kupić lampę podwieszaną - czy w takim przypadku stosuje się jakieś transparentne pokrywy?

Dzieki za pomoc, pozdrawiam wszystkich

->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uważam że za cenę 2000 zł można w własnym zakresie wykonać akwa i jeszcze zostaną fundusze na inny sprzęt.

Akwarium nie jest niskie jest to optymalna wysokość, wraz z zwrostem wys. zwiekszaja się nakłady na późniejsze oświetlenie.

Odnosznie oświetlenie to poszukaj w archiwum na temat oświetlenia jest tam poteżna ilość wiedzy.

Pokrywa czy lampa podwieszania to kwestia gustu i wyglądu. Pamiętaj że przy zastosowaniu szczelnej pokrywy należy odprowadzić ciepło które się w niej zmagazynuje.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ma racje. Mysle, ze za podobna cene dostaniesz akwarium z otworami i kominem.

Dla twardych to oswietlenie bedzie o polowe za slabe. Gdyby dac 6 lamp i przykrywe to bez extra chlodzenia sie nie obedzie.

Osobiscie zwiekszylbym wysokosc do np: 60 cm, ale to kwestia gustu.

Chcesz dac DSB tzn. ponad 10cm piachu czy tylko np: 2 cm?

Witam i pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o niskim podłozu - 3 cm wystarczy.

Z tymi lampami to faktycznie przesadziłem...

Z pokrywy chce zrezygnowac, dam lampe podwieszana albo mocowana na bokach zbiornika.

Dalej co do oświetlenia ciągle mam mnóstwo pytan - czytam archiwum i powoli mi się rozjaśnia w glowie.

Ile np. powinienem zamontować świetlówek aktynicznych?

Caly czas zakładam zbiornik w którym będą występowały koralowce twarde.

Czy dobrym rozwiazaniem jest 5 lamp np. Reef White 15K 54W i jedna aktyniczna ReefBlue?

Czy lepiej zastosowax HQI?

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. takie rozwiązanie oświetlenia - AquaMedic Ocean light 2x150 Plus

- 2 żarniki metahalogenowe 150 W aqualine 10000

o temp. barwowej 13000K

- 2 x 54W świetlówki aktyniczne T5 Ocean Blue actinic

- dwa przewody zasilające - jeden do załączania żarników,

jeden do załączania świetlówek,

- zestaw linek aquafit do podwieszenia lampy.

Chociaz ta cena...2 836,00 zł niżle straszy.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli myslisz o twardych, daj wysokosc 60cm, do tego z 10cm zywego piachu na dno. z lampa mozesz sam pokombinowac, ale radzilbym od razu zamontowac 250w - mozna np. zamowic wykonanie obudowy na wzor tych fabrycznych i przelozyc elektronike z "halopakow". do tego 4* aktynika w t5. tak mi sie wydaje. twarde naprawde lubia swiatelko:) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru brac akwarium AkvaStabila w komplecie z pokrywa to moim zdaniem nie ma to sensu.

Te zbiorniki prezentuja sie swietnie ale tylko w polaczeniu z bardzo solidnie wykonana pokrywa. Bez niej nie ma co przeplacac za rame alu. Mozesz pozniej oblozyc boczne krawedzie profilami z anodowanego aluminium.

Odprowadzic spod pokrywy powietrze nie jest ciezko, ale trzeba miec zaprzyjazniona zlota raczke. Wystarczy wyciac w tylnym skrzydle pokrywy spory otwor i zamontowac tam wentylator od kompa. Swietlowki generuja na tyle malo ciepla ze da rade. Co do otworow AkvaStabil je robi, jesli sie o tym wspomni.

Czekam na moje akwarium 180l, ale nie kupilem od Kosteckiego. Duzo na tym nie zaoszczedzilem, bo te akwaria i pokrywy sa drogie i juz. Z tym ze Kostecki wykonuje te zbiorniki sam. Kupil od AkvaStabila ramy alu i zleca szklarzowi w Polsce budowe akwarium. A ja chcialem zaplacic za jakosc oferowana przez AkvaSabila.

Duzym minusem jest malo swiatla jakie moze sie zmiescic pod pokrywa, u mnie beda to tylko dwie swietlowki 39W.

W zwiazku z tym i ja mam pytanie. Pod pokrywe chce wlozyc dwie swietlowki aktyniczne, a dla rozswietlenia zbiornika uzyje wysokoenergetycznych bialych diod LED, do ktorych mam dostep. Podobno moc swiecenia 8 diod najmocniejszego modelu emituje ilosc swiatla porownywalna ze 150W lampa HQI 10 000K. Oczywiscie swiatlo diody trzeba bedzie rozproszyc, co pewnie bedzie wiazalo sie ze stratami, ale mam nadzieje ze do rozswietlenia zbiornika starczy. Czy ktos juz probowal z diodami w akwarium do celow innych niz oswietlenie nocne?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho możesz coś więcej napisać na temat tych diod?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale ja założyłem sobie właśnie oswietlenie diodowe w łazience.wielka kicha daje maksymalnie punktowy strumień światła,nie wierze ze istanieja takie diody, które maja porównywalna ilość strumienia z hqi.trzeba by bylo ich z 1000 założyć,tez dałem sie wpuścić w maliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.