Skocz do zawartości
magdafra

200x65x65 oświetlenie jakie?!!

Rekomendowane odpowiedzi

A moze opowiesz cos nam o tym akwarium, np. co chcesz w nim trzymac? :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x250W/150W HQI + 4x 80W T5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomiałam :D

co chcę w nim trzymać ? ryby :D

powaznie trudno mi odpowiedzieć? raczej obsada rybna chociaż coś" twardego" też bedzie:)

ja myslę iz zastosuję 3x150 w aquamedic 1000k + t5 no właśnie te t5 to jakie.

Myslę o ati blue plus tylko czy 39w 4szt czy 54w 2szt? chodzi mi o długość bo 39 w zmieszczę po dwie na całą długość akwarium po dwóch stronach hqi a 54w są za długie bo mają coś ponad 112 cm więc na całą długość zbiornika nie wejdą:D

mam nadzieję że mnie zrozumieliście:)

dzieki

olekszwarc co to za t5 80w? i jaka mają długość, przecież mają napewno ponad 1m więć jeśli dobrze rozumiem chcesz aby leżały obok siebie równolegle po dwie na każdą stronę hqi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo po 4 x 39 watt na jedna strone bo bedziesz mial rownomierne doswietlenie, ale wtedy wieksze koszty wymiany bo musisz zmieniac 8 swietlowek zamiast 4 w przypadku 80 watt, a ceny swietlowek w zaleznosci od ilosci watt niewiele sie roznia.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magdafra

Te kilka T5 jakie planujesz nic nie zmienia. Ja (dodatkowo do 2x150W)oblozylem akwa T5-tkami dookola i tylko mnie wkurzaja. Juz nie mam jak reki do akwa wlozyc! I juz nie mam miejsca nad akwarium zeby jeszcze kilka dolozyc, bo nadal jest ciemno! Moj blad i pseudooszczednosc, ze od razu nie kupilem dwoch 250-tek. A moje akwa ma 107 cm...

Jezeli powaznie myslisz o twardych to 3x250 + 4x80 blue plus, jak napisal Olek bylyby optymalne.

Pozdrawiam

No i witamy kolejna panienke na forum!:D

I to z dwumetrowym!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie zniechecac ale skoro problemem jest dla Ciebie dolozenie 300w to radze Ci skrocic akwarium o polowe..

nie zartuje.

znacznie lepiej bedzie wygladal metrowy zbiornik dobrze doswietlony, wypieszczony i tetnicy zyciem niz niedoinwestowana 2metrowka..


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani mam podobnie, oblozony zarnik T5 ktore nic nie daja, wlasciwie to korale te T5 maja w d...dopiero kiedy rusza sloneczko HQI jest ok, oczywiscie wizualnie T5 daja super swiatlo, ale moje korale wola HQI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja wymienilem na razie "eksperymentalnie" calosc na T5 (wczesniej HQI wraz z T5) i po 3 tygodniach wyglada to obiecujaco ... wprawdzie zbiornik tylko 325L o wym 130dx50gx50h wiec raczej nie za wysoki ..Mam troche ok. 10-12 szczepek 5-7 cm twardych glownie acropor ustawinych w gornej warstwie i stwierdzam ze jakby przez ten okres ok 3 tygodni pracy na samych T5 jakby sie lepiej wybarwily i bardziej sie rozwijaja ... miekasy takze ... w sumie swiatelka mam nad akwarium 402W w takiej konfiguracji od przodu liczac

2 x 39 W - Reef Bluue AM

1 x 54 W - Reef Blue AM

1 x 54 W - Actynic Special ATI

1 x 54 W - Reef White 10.000 K AM

1 x 54 W - AQUA BLUE ATI

1 x 54 W - Actynic Special ATI

1 x 54 W - AQUA BLUE ATI

Akwaruim jest dobrze doswietlone , jasne z widocznym mocnym akcentem swiatla chlodnego niebieskiego ..

Jednak w niedalekiej przyszlosci planuje cos wiekszego o wymiarach 160(170)x70x65 i wtedy to oswietlenie chyba trzeba bedzie zmodyfikowac i tu rowniez sie zastanawiam nad najlepsza opcja ile i jakie HQI 2x250W i reszta T5 czy 3x150 i reszta T5 ???? Ma byc tak zeby twardziele mialy dobrze i zeby to wygladalo w miare ladnie ... ale tak zeby nie przygasaly swiatla sasiadom w okolicy i zeby licznik nie wyskoczyl z obrotow ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.