Skocz do zawartości

Historia edycji

Margolee

Margolee

32 minuty temu, Arek77 napisał:

Jakiego roztworu  Kh buffer (kwaśnego węglanu sodu)? Zalecanego w metodzie ballinga 80g preparatu w litrze wody? 

20 ml takiego roztworu podniesie kH o 0,5 stopnia w 100 l czyli w Twoim przypadku aby podnieść kh o 0,5 powinieneś dodać 160 ml. Przy tych koralach możesz próbować podnosić o te 0,5 stopnia na dobę- choć euphyllia może trochę źle zareagować. Tylko pytanie skąd takie jiskie kh. Jaką sól stosujesz?

Edit - niedoczytałem, że to soda oczyszczona, ale to nie na znaczenia bo to to samo co kH buffer, tylko pytanie jaki przygotowałeś roztwór.

Dzięki za szybką odpowieć.

Zrobiłem 50 g w 500ml wody Ro/di. 

Czyli śmiało moge dać dawke 150 ml na dobe z tego co piszesz.

Sól to aquaforest reef salt, na początku kh było 8. Wydaje mi się że jak glony się pojawiły i algeascrubber też ruszył to wtedy zaczeło schodzić. 

Teraz mam lepszy test to będe tego pilnował. 

Apropo

Ca- 415

Mg- 1500

Margolee

Margolee

28 minut temu, Arek77 napisał:

Jakiego roztworu  Kh buffer (kwaśnego węglanu sodu)? Zalecanego w metodzie ballinga 80g preparatu w litrze wody? 

20 ml takiego roztworu podniesie kH o 0,5 stopnia w 100 l czyli w Twoim przypadku aby podnieść kh o 0,5 powinieneś dodać 160 ml. Przy tych koralach możesz próbować podnosić o te 0,5 stopnia na dobę- choć euphyllia może trochę źle zareagować. Tylko pytanie skąd takie jiskie kh. Jaką sól stosujesz?

Edit - niedoczytałem, że to soda oczyszczona, ale to nie na znaczenia bo to to samo co kH buffer, tylko pytanie jaki przygotowałeś roztwór.

Dzięki za szybką odpowieć.

Zrobiłem 50 g w 500ml wody Ro/di. 

Czyli śmiało moge dać dawke 150 ml na dobe z tego co piszesz.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.