Jump to content

Margolee

Klubowicz
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Oświęcim
 • Akwarium
  300L + sump 126L Oświetlenie led +T5 diy

Recent Profile Visitors

694 profile views
 1. Dzięki Arek, korci mnie ta węglowa. Sprawdze na przyszłość jak zda egzamin to będzie super zamiennikiem.
 2. Kurde ten pręt węglowy by był super tylko czy nie odda czegoś trującego czasami. Taki ryzyk fizyk. Chyba jednak postawie na ten tytanowy. Niby pisze że pręt węglowy składa sie prawie w całości z grafitu i jest obojętny chemicznie. Ot taka mała zagwozdka- ryzykować czy nie.
 3. O tym nawet nie słyszałem. Dzięki poszukam. Arek77 używałeś, stosujesz?
 4. Witam, czy robił ktoś taki manewr że podmienił oś ceramiczną na inną w pompie? Chodzi mi że zamiast ceramicznej ośki dał np: z nierdzewki lub tytanową? Która lepsza nierdzewna czy tytan do morszczyzny? Szlag mnie już trafia gdy podczas czyszczenia pompy za każdym razem łamię tą j... ną oś. Co Wy na to?
 5. No właśnie. Też oglądałem film i jak dla mnie to masakra jakaś. Zostanę przy Po4 oraz KH. Będe lał Ati essensial i KH jest tam krytycznym parametrem jak dla mnie.
 6. Dzięki Panowie potwierdzacie moje myślenie.
 7. Witam wszystkich. Mam pytanko, dostałem prezencik w postaci wyboru dwóch przyrządzików pomiarowych do mojego akwa. Wybrałem Hanna i teraz tak co dalej? Pomiar czego wybrać, Po4, Kh, Mg, Ca, No3? Pierwszy wybrałem Po4, jako drugi wybiore chyba Kh. Co byście wybrali Wy jeśli mielibyście taką możliwość? Ewentualnie jeśli macie gdzieś Hanny w dobrych cenach poproszę o linka. Ja mam wybrać a kto inny płaci lecz nie chce naciągać jej na niepotrzebne koszty. Pierwszy
 8. Tak oglądałem to już kiedyś. Też ciekawe.
 9. Przyszedł siporax 25mm, zrobiłem ten sam test. Duży siporax wchłonoł 3x 8,5 płynu czyli 25,5. Z czego oddał tyle (1,8). Powiem wam że porównując narazie wszystkie to tak 1- Siporax 15mm- wchłonoł 0,7.ml/ szt. 2- Aquael 1600 bioceramax- wchłonoł 0,35ml/szt. 3- Siporax 25..- wchłonol 2,3ml/ szt. Według mnie to samo pokazuje które ma największą powierzchnie dla bakterii. To taki teścik w ramach ciekawostki. Jeszcze matrix jak przyjdzie.
 10. Ona ma 20g/m . Z tym że wielkość porów jest 110mikronów.
 11. Tzn. O czy piszesz? Tej na 75? Jest tam lista rozwijana i wybierasz jaka chcesz.
 12. Proszę bardzo. https://www.teichpoint.de/topclear-filtervlies-rollen-fuer-vliesfilter.html Są różne szerokości od 30cm do 100 cm. Wolałem wziąść największą jaka mi pasowała bo koszty wysyłki są dość duże. Po zamówieniu była w 3 dniu u mnie. Tnę ją nożem do chleba tym takim wielkim. Idzie bez problemu.
 13. Ooo dzięki chwialek, to może zdać egzamin.
 14. Mam tą z Niemiec z Teichpoint. Ma 110 mikronów. Mam jej 75cmx200m. Tne ją sobie po 15 cm. Tak że za 270 zł mam kilometr. Licze że tak lekko mam zapas na 3 lata.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.