Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

Ja nie mam pomysłu co może być głównym problemem, Jak na moje oko (nie mam wieloletniego doświadczenia w akwarystyce morskiej) to masz trochę za słaby obieg wody i słabą wymianę gazową (zamknięty kubełek plus nisko umieszczone cyrkulatory=mała powierzchnia kontaktu wody zpowietrzem). Może miałeś pecha ze skałą i piachem i coś w niej siedzi i się uwalnia.... Plagi wirków nie widać?

Przy tym świetle i parametrach wody (zakładam, że  nie masz kosmicznego NO2 i amoniaku oraz temperaturę w granicach normy) to miękkie korale powinny sobie poradzić, a na pewno nie powinny zamierać. Może inni coś poradzą.

Osobiście zrezygnowałbym z kubełka na rzecz kaskady....a nawet dwóch. 

Trzymam kciuki aby mimo wszystko zaskoczyło.

Arek77

Arek77

Ja nie mam pomysłu co może być głównym problemem, Jak na moje oko (nie mam wieloletniego doświadczenia w akwarystyce morskiej) to masz trochę za słaby obieg wody i słabą wymianę gazową (zamknięty kubełek plus nisko umieszczone cyrkulatory=mała powierzchnia kontaktu wody zpowietrzem). Może miałeś pecha ze skałą lib piachem i coś w niej siedzi....

Przy tym świetle i parametrach wody (zakładam, że  nie masz kosmicznego NO2 i amoniaku oraz temperaturę w granicach normy) to miękkie korale powinny sobie poradzić, a na pewno nie powinny zamierać. Może inni coś poradzą.

Osobiście zrezygnowałbym z kubełka na rzecz kaskady....a nawet dwóch. 

Trzymam kciuki aby mimo wszystko zaskoczyło.

Arek77

Arek77

Ja nie mam pomysłu co może być głównym problemem, Jak na moje oko (nie mam wieloletniego doświadczenia w akwarystyce morskiej) to masz trochę za słaby obieg wody i słabą wymianę fazową (zamknięty kubełek plus nisko umieszczone cyrkulatory=mała powierzchnia kontaktu wody zpowietrzem). Może miałeś pecha ze skałą lib piachem i coś w niej siedzi....

Przy tym świetle i parametrach wody (zakładam, że  nie masz kosmicznego NO2 i amoniaku oraz temperaturę w granicach normy) to miękkie korale powinny sobie poradzić, a na pewno nie powinny zamierać. Może inni coś poradzą.

Osobiście zrezygnowałbym z kubełka na rzecz kaskady....a nawet dwóch. 

Trzymam kciuki aby mimo wszystko zaskoczyło.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.