Skocz do zawartości

Historia edycji

volf

volf

W dniu 22.07.2021 o 22:40, chwialek napisał:

bo to ogrzewanie typowo prądem :)

@volf sam obecnie mam piec na ekogroszek i do ogrzania około 220m. Sezon grzewczy bez ocieplenia domu potrzebowałem 7-8 ton ekogroszku. Ostatni sezon mam po ociepleniu 5,5-6 ton w domu chodzę w krótkich spodenkach temperatura stała około 24-26st. Sezon grzewczy od września do maja-czerwca. Pelet powinien wyjść podobnie - przy pellecie jest podobno znacznie mniej popiołu i sadzy...gaz przy moim metrażu pewnie wyszedł by więcej - ale dla wygody pewnie bym się na niego zdecydował gdybym miał możliwość podpięcia gazu sieciowego. Obecnie pozostaje mi alternatywa w postaci pompy powietrze woda ... więc przy okazji remontów pomieszczeń w podłogi trafia instalacja CO podłogowa tylko to trochę czasu jeszcze zajmie... zginąć nie zginie a cokolwiek założę to podłogówka będzie niskotemperaturowa przez co bardziej ekonomiczna.
 

Właśnie dowieźli, zdecydowałem się jednak na biomasę. Piękny aż szkoda montować :D    ...Oczywiście zaryzykowałem bo nikt w okolicy takiego nie posiada i nie mogłem zasięgnąć opinii.   Zobaczymy przy temperaturze zimowej jak będzie się sprawował. 

 

20210811_185639.jpg

Piec zamontowany. "Fachowów  " którzy mieli to robić po taniosci  wywaliłem z hukiem, dziady nie potrafiły nawet odczytać schematu instalacji. Zatrudniłem profesjonalną firmę, która zajmuje się systemami co od lat. Zdecydowałem się na pełną automatykę łącznie z zasilaniem awaryjnym . Decyzja trafna w stu procentach, temperatura w domu 21/20 dzień noc a do kotłowni od dwóch tygodni zaglądam tylko z ciekawości .

volf

volf

W dniu 22.07.2021 o 22:40, chwialek napisał:

bo to ogrzewanie typowo prądem :)

@volf sam obecnie mam piec na ekogroszek i do ogrzania około 220m. Sezon grzewczy bez ocieplenia domu potrzebowałem 7-8 ton ekogroszku. Ostatni sezon mam po ociepleniu 5,5-6 ton w domu chodzę w krótkich spodenkach temperatura stała około 24-26st. Sezon grzewczy od września do maja-czerwca. Pelet powinien wyjść podobnie - przy pellecie jest podobno znacznie mniej popiołu i sadzy...gaz przy moim metrażu pewnie wyszedł by więcej - ale dla wygody pewnie bym się na niego zdecydował gdybym miał możliwość podpięcia gazu sieciowego. Obecnie pozostaje mi alternatywa w postaci pompy powietrze woda ... więc przy okazji remontów pomieszczeń w podłogi trafia instalacja CO podłogowa tylko to trochę czasu jeszcze zajmie... zginąć nie zginie a cokolwiek założę to podłogówka będzie niskotemperaturowa przez co bardziej ekonomiczna.
 

Właśnie dowieźli, zdecydowałem się jednak na biomasę. Piękny żółciutki aż szkoda montować :D    ...Oczywiście zaryzykowałem bo nikt w okolicy takiego nie posiada i nie mogłem zasięgnąć opinii.   Zobaczymy przy temperaturze minusowej jak będzie się sprawował. 

 

20210811_185639.jpg

20210811_185551.jpg

volf

volf

W dniu 22.07.2021 o 22:40, chwialek napisał:

bo to ogrzewanie typowo prądem :)

@volf sam obecnie mam piec na ekogroszek i do ogrzania około 220m. Sezon grzewczy bez ocieplenia domu potrzebowałem 7-8 ton ekogroszku. Ostatni sezon mam po ociepleniu 5,5-6 ton w domu chodzę w krótkich spodenkach temperatura stała około 24-26st. Sezon grzewczy od września do maja-czerwca. Pelet powinien wyjść podobnie - przy pellecie jest podobno znacznie mniej popiołu i sadzy...gaz przy moim metrażu pewnie wyszedł by więcej - ale dla wygody pewnie bym się na niego zdecydował gdybym miał możliwość podpięcia gazu sieciowego. Obecnie pozostaje mi alternatywa w postaci pompy powietrze woda ... więc przy okazji remontów pomieszczeń w podłogi trafia instalacja CO podłogowa tylko to trochę czasu jeszcze zajmie... zginąć nie zginie a cokolwiek założę to podłogówka będzie niskotemperaturowa przez co bardziej ekonomiczna.
 

Właśnie dowieźli, zdecydowałem się jednak na biomasę. Piękny żółciutki aż szkoda montować :D    ...Oczywiście zaryzykowałem bo nikt w okolicy takiego nie posiada i nie mogłem zasięgnąć opinii.   Zobaczymy przy temperaturze minusowej jak będzie się sprawował. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.