Skocz do zawartości

Historia edycji

mem_phis

mem_phis

11 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

niedobory zaczełby się zdecydowanie dużo później.

No do niedoborow bym nie doprowadzil bo zaczalbym suplementowac, a chodzi o to zeby widziec co spada i o ile, na tej podstawie mozna szacowac dozowanie mikro.

No to tak, mamy 2 dzień testu. KH sobie troche skacze (nie wiem ile w tym bledu kh lab) o godzinie 10 - 8.4, o 12 - 8.8!, o 14 - 8.55 (potwierdzone salifertem), no ale powiedzmy utrzymuje sie w okolicach 8.3 a jak by docelowo było kolo 8.5 to będzie git.

Ca - bylo 420 jest 450

Mg - 1320 jest 1350/1380

Czyli,  #1 przy 160ml utrzymuje kh w ryzach, to #2 przy 160ml podbija Ca i Mg ( to dobra wiadomosc, bo czytalem ze ludzie w usa, dozuja sporo wiecej #2 w stosunku do #1)

Zmniejszam o 20ml #2 i za 2 dni znowu test. 

11 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

P.S. Pokaż no to akwarium, bo nigdzie w sumie nie widziałem stocku jaki tam utrzymujesz.

Ogarnę fote i wstawie bo tez taki mam plan. Chociaż teraz przez skok po4 to nie wyglada to wcale super.... slaby moment na testy ale cóż, tak wyszło
(miałem plan załączyć fote z początku i końca testu - ale bedzie to mało miarodajne ze wzgledu na PO4 :/ )

zobaczymy czy coś tu w ogóle widać...

20210728_193410_copy_1612x1066.jpg

mem_phis

mem_phis

5 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

niedobory zaczełby się zdecydowanie dużo później.

No do niedoborow bym nie doprowadzil bo zaczalbym suplementowac, a chodzi o to zeby widziec co spada i o ile, na tej podstawie mozna szacowac dozowanie mikro.

No to tak, mamy 2 dzień testu. KH sobie troche skacze (nie wiem ile w tym bledu kh lab) o godzinie 10 - 8.4, o 12 - 8.8!, o 14 - 8.55 (potwierdzone salifertem), no ale powiedzmy utrzymuje sie w okolicach 8.3 a jak by docelowo było kolo 8.5 to będzie git.

Ca - bylo 420 jest 450

Mg - 1320 jest 1350/1380

Czyli,  #1 przy 160ml utrzymuje kh w ryzach, to #2 przy 160ml podbija Ca i Mg ( to dobra wiadomosc, bo czytalem ze ludzie w usa, dozuja sporo wiecej #2 w stosunku do #1)

Zmniejszam o 20ml #2 i za 2 dni znowu test. 

5 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

P.S. Pokaż no to akwarium, bo nigdzie w sumie nie widziałem stocku jaki tam utrzymujesz.

Ogarnę fote i wstawie bo tez taki mam plan. Chociaż teraz przez skok po4 to nie wyglada to wcale super.... slaby moment na testy ale cóż, tak wyszło
(miałem plan załączyć fote z początku i końca testu - ale bedzie to mało miarodajne ze wzgledu na PO4 :/ )

mem_phis

mem_phis

2 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

niedobory zaczełby się zdecydowanie dużo później.

No to niedoborow bym nie doprowadzil bo zaczalbym suplementowac, a chodzi o to zeby widziec co spada i o ile, na tej podstawie mozna szacowac dozowanie mikro.

No to tak, mamy 2 dzień testu. KH sobie troche skacze (nie wiem ile w tym bledu kh lab) o godzinie 10 - 8.4, o 12 - 8.8!, o 14 - 8.55 (potwierdzone salifertem), no ale powiedzmy utrzymuje sie w okolicach 8.3 a jak by docelowo było kolo 8.5 to będzie git.

Ca - bylo 420 jest 450

Mg - 1320 jest 1350/1380

Czyli,  #1 przy 160ml utrzymuje kh w ryzach, to #2 przy 160ml podbija Ca i Mg ( to dobra wiadomosc, bo czytalem ze ludzie w usa, dozuja sporo wiecej #2 w stosunku do #1)

Zmniejszam o 20ml #2 i za 2 dni znowu test. 

2 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

P.S. Pokaż no to akwarium, bo nigdzie w sumie nie widziałem stocku jaki tam utrzymujesz.

Ogarnę fote i wstawie bo tez taki mam plan. Chociaż teraz przez skok po4 to nie wyglada to wcale super.... slaby moment na testy ale cóż, tak wyszło

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.