Skocz do zawartości

Historia edycji

Tadoris

Tadoris

W dniu 1.12.2021 o 14:05, katani napisał:

Z filtrem zaszalałeś, ale grunt, że coś rośnie ;) 

Masz rację, ale wcześniejszy telefon robił tragiczne fotki przy niebieskim świetle. Udało się zmienić  a nowy i jest o wiele lepiej.  Poniżej fotka wczoraj nabytych glabr oraz acry tumidy która już jakiś czas jest w akwarium - przyrosty póki co małe ale cieszą (ta mała odnoga obok to efekt ostatniego miesiąca).

Zdjęcia beż filtrów w trybie pro

20211219_143655.jpg

20211219_144215.jpg

Mała aktualizacja:

Parametry od kilku tygodni podobne:

 

Zasolenie 1,025

PH 8,2

NO3 1

PO4 0,02

KH 7,7

Ca 440

Mg1500

Jod 0,05

na początku grudnia zmierzyłem ph z rana i było na poziomie 7,8. Postanowiłem, więc zrobić małe refugium około 20 l z glonami spaghetti które jest w komorze razem z żywą skałą - oświetlane po zgaszeniu światła. Dodatkowo cyrkulacja delikatnie na powierzchnie wody i dziś przy porannym pomiarze wynik 8,2 - ostatnio był ten samo poziom ale mierzone po południu.

Z dalszych zmian od około tygodnia leje po 80-100 ml fito - efektem czego powoli widzę więcej drobnego życia w akwarium. Glony odpuściły i powoli również tylna szyba robi się czysta - systematycznie wyjadają je Hepatus oraz Borsuk (który w Mikołajki trafił do zbiornika). Wczoraj jeszcze dodatkowo doszła Gramma Loreto (na początku schowała się w skale, ale powoli zaczyna coraz śmielej wypływać). 

Przy testach w zeszły weekend no3 było niewykrywalne co również sygnalizowały korale - od wczoraj zacząłem podawać preparat a Fauna Marine celem podbicia NO3, większa ilość karmienia nie przynosiła rezultatu - cel jest aby trzymać w granicy około 2. Póki co podnoszę o 0,5 dziennie dzieląc na dwie dawki. Po jednym dniu już widzę, że Goniopora czerwona zaczyna wystawiać dłuższe polipy.

Z preparatów od tygodnia również podaję 4 ml AF Elixir - pewnie za jakiś miesiąc będzie można coś wiecej powiedzieć 

Tadoris

Tadoris

W dniu 1.12.2021 o 14:05, katani napisał:

Z filtrem zaszalałeś, ale grunt, że coś rośnie ;) 

Masz rację, ale wcześniejszy telefon robił tragiczne fotki przy niebieskim świetle. Udało się zmienić  a nowy i jest o wiele lepiej.  Poniżej fotka wczoraj nabytych glabr oraz acry tumidy która już jakiś czas jest w akwarium - przyrosty póki co małe ale cieszą (ta mała odnoga obok to efekt ostatniego miesiąca).

Zdjęcia beż filtrów w trybie pro

20211219_143655.jpg

20211219_144215.jpg

Mała aktualizacja:

Parametry od kilku tygodni podobne:

 

Zasolenie 1,025

PH 8,2

NO3 1

PO4 0,02

KH 7,7

Ca 440

Mg1500

Jod 0,05

na początku grudnia zmierzyłem ph z rana i było na poziomie 7,8. Postanowiłem, więc zrobić małe refugium około 20 l z glonami spaghetti które jest w komorze razem z żywą skałą - oświetlane po zgaszeniu światła. Dodatkowo cyrkulacja delikatnie na powierzchnie wody i dziś przy porannym pomiarze wynik 8,2 - ostatnio był ten samo poziom ale mierzone po południu.

Z dalszych zmian od około tygodnia leje po 80-100 ml fito - efektem czego powoli widzę więcej drobnego życia w akwarium. Glony odpuściły i powoli również tylna szyba robi się czysta - systematycznie wyjadają je Hepatus oraz Borsuk (który w Mikołajki trafił do zbiornika). Wczoraj jeszcze dodatkowo doszła Gramma Loreto (na początku schowała się w skale, ale powoli zaczyna coraz śmielej wypływać). 

Przy testach w zeszły weekend no3 było niewykrywalne co również sygnalizowały korale - od wczoraj zacząłem podawać preparat a Fauna Marine celem podbicia NO3, większa ilość karmienia nie przynosiła rezultatu - cel jest aby trzymać w granicy około 2. Póki co podnoszę o 0,5 dziennie dzieląc na dwie dawki. Po jednym dniu już widzę, że Goniopora czerwona zaczyna wystawiać dłuższe polipy.

Z preparatów od tygodnia również podaję 4 ml AF Elixir - pewnie za jakiś miesiąc będzie można coś wiecej powiedzieć.

 

Może jeszcze w tym roku coś z rybek dojdzie i poważnie myślę o drugim małym pokolcem:

Opcja 1 - Zebrasoma  Scopas

Opcja 2 - Zebrasoma Veliferum

Może coś poradzicie ?

Najchętniej kupiłbym żółtka, ale obecne ceny trochę odstraszają, a inna kwestia,  że za taką kwotę mógłby kupić całkiem sporo korali celem wypełnienia pustych miejsc.  

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.