Jump to content

Tadoris

Klubowicz
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  400l brutto + sump

Recent Profile Visitors

1230 profile views
 1. Ładne akwarium. Jak jest konsumpcja to tylko się cieszyć niech zarasta.
 2. Podrzucam raz jeszcze fotki bo coś nie działało po wcześniejszym dodaniu.
 3. Ostatnia wymianę robiłem 4 mc temu. Ja używam ati essentials pro i idzie od dobrych 3 mc na poziomie 90-105 ml na dzień. Ostatnio no3 podskoczyło mi z 0,5 do około 4 to zauważyłem spadek poborów, ale w 2 tyg wróciło no3 do dawnego poziomu i dziś podnosiłem na 96 ml z 90.
 4. A jesteś pewny, że na spowolnienie przyrostu nie ma wpływu coś innego, zmiana parametrów, dozowanie czegoś nowego do zbiornika etc. Ja również mam ATI tylko 8x54W i wymieniam po 8-9 mc świetlówki. Owszem po zmianie widać efekt na plus, ale jest on nie tak duży, żeby wymieniać komplet co 4 mc
 5. rośnie bardzo fajnie. Z akwarystyką morską tak już jest, że człowiek uczy się całe życie i mimo posiadania dużego doświadczenia potrafi zaskakiwać. Kluczowe jest pilnowanie parametrów i nie podejmowanie nerwowych ruchów bo na ogół za dobrze to nie wychodzi.
 6. Mała aktualizacja i przy okazji trochę zdjęć z przyrostów Acropor parametry cały czas w ryzach, czyli: Zasolenie - 1,025-1,026 PH - 8,2-8,6 - scrubber co2 cały czas w użyciu NO3 - 0,5-1 PO4 - 0,01-0,06 KH - 6,2-6,6 Ca - 400-420 Mg - 1450-1480 Z korali wszystko rośnie i ma się dobrze, doszła nowa euphyllia glabrescens zielona około miesiąc temu kolekcją zoa premium powiększyła się o 25 nowych odmian Ati essential pro idzie obecnie ponad 100 ml , więc niebawem pora na przejście z 2x2l na 2x10l dokupiłem trochę nowych zabawek Milwaukee MA887 oraz Hanna na KH I teraz trochę zdjęć:
 7. Mała aktualizacja: Przez ostatni ponad miesiąc z ryb nie więcej nie dochodziło, również nic nie ubyło Jeżeli chodzi o korale to doszły: Euphyllia glabrescens NY knicks Montipora danea rainbow kilka odmian zoa - Smerf Blood, Rasta, Orange Bam Bam, Jungle Juice, Scrabled Egs, Wymieniłem świetlówki - obecnie z t5 świeci 5x blue plus i 4x coral plus Polany na kolejne tygodnie: Z obsady planuje zakup jakiegoś wargacza Kolejne odmiany zoa - w ciągu miesiąca planuję dołożenie kolejnych min. 10 odmian Kolejne ciekawsze glabry - jeżeli trafią się w dobrej cenie Ciekawsze goniopory - typu golden inferno Co by nie było samego tekstu podrzucam też filmik:
 8. Tunze 9004 moim zdaniem zdecydowanie za mały. Ja w 400l mam twistman integra 150 i sobie go chwalę
 9. Filmik kręcony na filtrze pomarańczowym. Próbowałem bez na ustawieniach PRO, ale przy włączonych 8x54W niektóre korale na filmie wychodzą prześwietlone - zwłaszcza caulastrea. Bez filtra jest ten wcześniejszy filmik na ustawieniach PRO - włączone było 6x54W i 2x55W blue led.
 10. Jak go kupiłem 2 tyg temu to już miał. Ale powoli odrasta i jest coraz ładniejsza. Też był dość chudy. Powoli nabiera u mnie masy
 11. Stuknęło 7 mc od zalania. Podrzucam filmik
 12. Tadoris

  Nowe sole od AF

  Sól już jest dostępna w jednym ze sklepów. Co do specyfikacji na stronie pojawiły się dodatkowe dane na stronie producenta z ilością składników makro dla danego poziomu zasolenia oraz dla soli Hybryd zawartość min. jodu i strontu.
 13. Tadoris

  Nowe sole od AF

  Na stronie dość zagadkowo podali jedynie ogólne info. Karta charakterystyki "na życzenie" Używam przy koralach SPS/LPS reef salt (głownie z racji kupowania jej za 2/3 ceny przy okazji BF) i zaciekawiło mnie co tam wymyślili w tej wersji +. Cena z tego co widziałem za opakowanie 22 kg o około 50 zł większa.
 14. Tadoris

  Nowe sole od AF

  Dziś trafiłem na informację o nowych 2 solach od AF: 1. AF HYBRID PRO SALT 2. AF REEF SALT+ Wysłałem zapytanie do AF czym dokładnie różnią się od PROBIOTIC REEF SALT oraz REEF SALT. Cenowo są nieco droższe, choć może rekompensują to brakiem dozowania makro lub mocno je ograniczają. Opinie póki co pewnie ciężko szukać. Dam znać jak dostanę specyfikację.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.