Jump to content

Tadoris

Klubowicz
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

About Tadoris

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  64l

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jakie bakteria dałeś ? Ile zajęło Ci skompletowanie sprzętu - może w podobnym kierunku pójdę przy starcie 300
 2. cały kawałek skały czy próbować to wyplenić ze skały ?
 3. zostawiać czy wywalać ?
 4. Cześć, Nabyty razem z kawałkiem żywej skały. Ktoś podpowie jak się nazywa ?
 5. Aktualizując wątek: - kratka wyjęta z dna w środę - cała operacja trwała 2-3 min (korale w tym czasie cały czas w wodzie z akwarium w osobnym naczyniu - doszło trochę obsady: 2 błazenki, szczepka Capnelli turkusowej, mała skałka z Zoanthusami zielonymi, 2 polipy Zaonthusa Sunny Delight, briareum żółtozielone na skałce oraz długo wyczekiwana Euphyllia paraancory fioletowo-zielona (2 główki) - w czwartek zrobiona podmianka 10l - mam wrażenie że Caulastrea trochę skurczona - może aklimatyzuje się jeszcze - trochę więcej glonów zielonych - zwłaszcza na piasku. Parametry z dziś: NO2 - <0,25 MG/L NO3 - 10-15 MG/L PO4 - 0,06 MG/L KH - 7,5 - tu pytanie czy nie podnosić, przed podmianą było <7 ph - 8 Ca - 365 Mg - 1275 Dalsze plany: - w tym tygodniu 1 krewetka czyszcząca - w kolejnym tygodniu - jakaś kolejna rybka - myślałem o brzydalu, ale może polecicie coś fajnego do tej kosteczki - za 3-4 tygodnie - kolejna partia korali - tu myślę nad jakąś kolorową favią. favites i może kolejna odmiana euphilli ps. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane Trochę aktualnych fotek:
 6. Raczej długo. Jak przejdę na 300 to kostka raczej też zostanie.
 7. Czytałem oba wątki, zarówno dla małego szkiełka jak i dla 300 W zakresie mojej kosteczki mała aktualizacja, doszło kilka korali: - Xenia - mimo wcześniejszego sceptycznego podejścia do niej jednak się skusiłem. Jest na osobnej skałce, więc nie powinno być problemu z ekspansją - Pavona - Caulastrea - zachwyca mnie barwą - Capnella Glony w mojej ocenie pod kontrolą - ślimaki robią swoje i skała powoli robi się coraz czystsza. Dodatkowo mam pewną rozterkę. Przy okazji zakładania akwarium pod skałę i na większość dna dałem kratkę (tak wiem - bez komentarza ) - zastanawiam się co teraz zrobić bo widzę następujące rozwiązania: 1. Zostawić jak jest - może jakość drobne robadztwo będzie w stanie to czyścić w piachu 2. Wyjąć jak najszybciej - przerzucić korale, ślimaki i skałę do wiaderka z wodą z akwarium, wyjąć kratkę i włożyć całość ponownie - ty tylko obawa czy takie działanie w tak młodym zbiorniku nie zachwieje bilogii 3. Poczekać i operacje numer 2 wykonać za 2-3 mc jak zbiornik się bardziej ustabilizuje - tylko wtedy na pewno będzie więcej korali i pewnie przynajmniej błazenki
 8. ok, czyli wprowadzanie powiedzmy co tydzień po 2-3 proste LPS i ewentualnie jakieś miekkie korale powinno być ok. Póki co oprócz discosomy jaką mam w pakiecie z żywą skałą w poniedziałek doszło Briareum razem ze ślimakami. Już kolejnego dnia wszystkie polipy ładnie wypuściła i z każdym dniem są bardziej okazałe, więc wygląda na to, że warunki jej służą. W kolejnym tygodniu chciałem zakupić 1-2 proste lps i może jakieś zao
 9. A po jakim czasie od wpuszczenia ślimaków radzicie powoli zasiedlać akwarium koralami ? W jakich odstępach czasu wprowadzać kolejne sztuki oraz w jakich ilościach na jedną turę ?
 10. Wyszły w ilościach pojedynczych wieloszczety, wężowidła, gąbki, corynactis, kilka asterin
 11. Zgodnie z poradą dziś wjechały ślimaki: 5 malutkich Turbo 2 spore Nassariusy 1 Tectus 2 Trochusy Kraba jednak chyba odpuszczę. Dodatkowo doszła szczepka Brarierum ultra green. Jak wszystko będzie ok za około 10 dni planuje kolejną partię korali, myślę nad: Caulastraea Zoanthusy - jakieś ciekawsze odmiany barwne Sarcophyton Ricardea Jeżeli ktoś jest z Warszawy lub okolic i miałby coś ciekawego również chętnie rozważę takie propozycje.
 12. Co do NO3 masz rację - zasugerowałem się skalą. Na testach Colombo ostatni punkt to właśnie 4 mg/l , a w testach zoolek dla słodkowodnych jest skala znacznie szersza Jeżeli chodzi o po4 - to zrobiłem test i jest niewykrywalne.
 13. Obecnie, żadnego życia nie dawałem. A czy poziom no3 nie jest za wysoki ? wrzucać już teraz ślimaki czy jeszcze odczekać do poziomu no3 < 0,50 ?
 14. Cześć, W wakacje dopadła i mnie skutecznie choroba morska. Tym oto sposobem 1.08 zostało zalane pierwsze akwarium ze słoną wodą (do tej pory jedynie słodkowodne 300l). Nauczony trochę doświadczeniem ze słodkiego zbiornika, że nadmierne oszczędności powodują finalnie większe koszty postanowiłem skompletować sprzęt jak mi się wydaje w miarę sensowny i przyszłościowy. Szkło - 64l (40x40x40) Opti Filtr kaskadowy – Tidal 110, a w nim 0,75l Matrixa, 12 kulek Maxspecta, 0,3l AF Life Bio Fil oraz wata wymieniana co 2 dni. Dodatkowo po 3 tygodniach doszło po 1 saszetce Purigenu i PhosGuardu. Cyrkulacja: Jebao sw-2 oraz Tunze 6015 Odpieniacz – Tunze DC 9001 Lampa – AI Prime 16 HD Automatyczna dolewka - Levelautomatic Eye Grzałka – 50W AQUAEL – wykorzystana z zapasów magazynowych Skała – ok. 6 kg suchej skały Fiji Shelfs oraz dołożony po 3 tygodniach 1 kg żywej skały (tu min. z discusomą) Piasek - Nature's Ocean Live Natural White 4,5 kg Woda – całość zalana wodą z działającego zbiornika (po 4 tygodniach zrobiona pierwsza podmiana 15%). Bakterie Sepcial Blend + Nite Out II Obecne zasolenie to 1,025 Dodatkowe rzeczy z zakupionych to: Filtr RO3+DI Reflektometr ATC Sół AF Reef Salt Komplet testów Colombo Parametry z dziś - czyli po 1 mc od zalania: Obecne zasolenie to 1,025 No2 - wynik <0,25 No3 - wynik 4,0 PO4 - wynik niewykrywalne innych parametrów na obecną chwilę nie mierzę. Liczę, że jeszcze może 5-7 dni i cykl azotowy się zamknie. Wtedy mam zamiar zakupić ekipę czyszczącą w postaci: 2-3 ślimaków turbo 1 krab pustelnik Pytania do Was: 1. Co sądzicie o wymianie Tunze 6015 (wykorzystam w malawi 300l) na jebao sow-8 (i mocno go skręcić) ? 2. Czy taka ekipa czyszcząca na start wystarczy ?
 15. U mnie póki co ich namnażanie się zastopowało. Kilka dni temu dołożyłem 1kg żywej skały i wychodzi na to, że powoli cykl azotowy się zamyka. Dodatkowo zaczęły pojawiać się czerwone kropki - takie uroki dojrzewania akwarium.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.