Skocz do zawartości

Historia edycji

Tadoris

Tadoris

Mała aktualizacja:

  • Parametry wody utrzymują się na podobnym poziomie, testy z dziś:
    • Zasolenie - 1,025
    • PH - 8,0 - tu lekki spadek, może to kwestia rzadszego otwierania szafki, docelowo trzeba będzie pomyśleć o jakiś wiatraczkach
    • NO3 - 0,5
    • PO4 - 0,04
    • KH - 7,9
    • Ca - 440
    • Mg - 1500
    • Jod - 0,09
  • Wczoraj doszły 4 nowe rybki - 3 chromisy viridis i babeczka Valenciennea Sexguttata, póki co bardzo spokojnie przekopuje piasek koralowy (mam ten gradacji 3-4mm).
  • Ponad 10 dni temu doszło trochę nowych szczepek:
    • Acropora hyacinthus red planet
    • Acropora Valida
    • Acropora Tenuis Blue
    • Acropora milleopora yellow green
    • Acropora gemmifera orange green
    • Acropora green
    • Acropora sp. - chyba jakaś odmiana deepwater bo bardzo cienka oraz mało polipów ma
    • Pocillopora purple bird
    • Montipora Peltiformis
    • Montipora zielona talerzowa
  • Ati Essential Pro czeka w zanadrzu, ale póki co nie ma spadków KH, CA, MG
  • Acropora Formosa Blue Jeans zaczyna całkiem nieźle rosnąć - już większość odnóży zaczyna rosnąć. Jedna która ruszyła jako pierwsza poszła około 1 cm w miesiąc - co uważam, za dobry wynik
  • Nowe szczepki powoli oblewają podstawkę, a po niektórych widać kilku mm przyrosty
  • Akwarium powoli zmierza do dojrzałości, choć jeszcze trochę drogi zostało. Zaczynają pojawiać się pierwsze glony wapienne na tylnej szybie, małe - ale cieszą, bo to dobra oznaka. 
  • Pojawiło się jakieś 2 tyg temu odrobinę dino, ale odeszło po 3 dniach.
  • Zastopowałem na 2-3 tyg podawanie Fito - trochę zachowawczo, aby te z i populacja wirków nie rosła
  • Oprócz standardowego karmienia ryb dodaję: 1 kroplę dziennie jodu AF (z rana), 1 kroplę dziennie Strontu AF oraz AF Build  (wieczorem)
  • Mam ostatnio wysyp malutkich ślimaków, głownie turbo ale są też Nossariusy i Trochusy 

Cel na luty:

  • Dodanie do obsady mandaryna - liczę, że zagustuje w wirkach, bo kilka/kilkanaście sztuk zauważyłem na kawałku skały i szybie
  • Dalsze utrzymanie parametrów
  • Podłączenie za kilka dni CO2 Scrubbera - kupiłem używkę od kolegi z forum. Zobaczymy jak będzie kształtowało się PH

20220130_185839.jpg

Tadoris

Tadoris

Mała aktualizacja:

  • Parametry wody utrzymują się na podobnym poziomie, testy z dziś:
    • Zasolenie - 1,025
    • PH - 8,0 - tu lekki spadek, może to kwestia rzadszego otwierania szafki, docelowo trzeba będzie pomyśleć o jakiś wiatraczkach
    • NO3 - 0,5
    • PO4 - 0,04
    • KH - 7,9
    • Ca - 440
    • Mg - 1500
    • Jod - 0,09
  • Wczoraj doszły 4 nowe rybki - 3 chromisy viridis i babeczka Valenciennea Sexguttata, póki co bardzo spokojnie przekopuje piasek koralowy (mam ten gradacji 3-4mm).
  • Ponad 10 dni temu doszło trochę nowych szczepek:
    • Acropora hyacinthus red planet
    • Acropora Valida
    • Acropora Tenuis Blue
    • Acropora milleopora yellow green
    • Acropora gemmifera orange green
    • Acropora green
    • Acropora sp. - chyba jakaś odmiana deepwater bo bardzo cienka oraz mało polipów ma
    • Pocillopora purple bird
    • Montipora Peltiformis
    • Montipora zielona talerzowa
  • Ati Essential Pro czeka w zanadrzu, ale póki co nie ma spadków KH, CA, MG
  • Acropora Formosa Blue Jeans zaczyna całkiem nieźle rosnąć - już większość odnóży zaczyna rosnąć. Jedna która ruszyła jako pierwsza poszła około 1 cm w miesiąc - co uważam, za dobry wynik
  • Nowe szczepki powoli oblewają podstawkę, a po niektórych widać kilku mm przyrosty
  • Akwarium powoli zmierza do dojrzałości, choć jeszcze trochę drogi zostało. Zaczynają pojawiać się pierwsze glony wapienne na tylnej szybie, małe - ale cieszą, bo to dobra oznaka. 
  • Pojawiło się jakieś 2 tyg temu odrobinę dino, ale odeszło po 3 dniach.
  • Zastopowałem na 2-3 tyg podawanie Fito - trochę zachowawczo, aby te z i populacja wirków nie rosła
  • Oprócz standardowego karmienia ryb dodaję: 1 kroplę dziennie jodu AF (z rana), 1 kroplę dziennie Strontu AF oraz AF Build  (wieczorem)
  • Mam ostatnio wysyp malutkich ślimaków, głownie turbo ale są też Nossariusy i Trochusy 

Cel na luty:

  • Dodanie do obsady mandaryna - liczę, że zagustuje w wirkach, bo kilka/kilkanaście sztuk zauważyłem na kawałku skały i szybie
  • Dalsze utrzymanie parametrów
  • Podłączenie za kilka dni CO2 Scrubbera - kupiłem używkę od kolegi z forum. Zobaczymy jak będzie kształtowało się PH
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.