Skocz do zawartości
odan

Akwarium "Na szybko"

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam dylemat, jaki odpieniacz wybrać. Miałem brać tego Starfisha RS-N130 plus, ale teraz chodzi mi po głowie jeszcze:

- Twistman Itegra 100 lub 150, tylko ten drugi to już nie wiem czy nie za duży, teoretycznie 100tka by starczyła i podobno Twistman nie zawyża osiągów odpieniaczy więc...

- Redsea RSK 300, 

- Nyso Quantum 120

Mam przewidzianą stosunkowo dużą komorę na odpieniacz i mam też dużo miejsca nad sumpem, więc w zasadzie każdy model w grze :) Ehhh ciężki wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, odan napisał:

Nyso Quantum 120

Ja nie miał bym problemu wybrał bym ten. Z racji na jakość wykonania, głośność pracy, wygląd piany, łatwość ustawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 12:47, chwialek napisał:

Ja nie miał bym problemu wybrał bym ten

No i jest :)

spacer.png

Do ostatniej chwili nie byłem pewien co wybrać, ten Twistman jeszcze mocno mi chodził po głowie, ale trochę zastosowana pompa mnie zniechęcała i ostatecznie padło na Nyosa.

Finalnie też już zamówiłem i założyłem pompę cyrkulacyjną, wybór padł na MP40QD (trochę podrożały ostatnio), ale jak otworzyłem pudełko to oczy mi się zaświeciły, pięknie wykonana pompa. Ciekaw jestem czy będzie w użytkowaniu faktycznie tak dobra. Na tą chwile mam ustawiony tryb tidal i moc między 1-3 stopniem i to chyba wystarczy, także jest moc :)

spacer.png

Do akwarium trafiły też pierwsze korale, na początek Caulastrea, mała szczepka, mam ich chyba z 20-30 więc nie było szkoda wziąć ją na testera, ale ma się dobrze i już się zaczęła dzielić, potem przeniosłem osłabioną euphyllię, bo niezbyt się czuła w szczepkowym zbiorniku i o dziwo całkiem dobrze sobie radzi po 2 tygodniach (chyba ją ostatnio trochę przygłodziłem)

W ciągu tygodnia powieszę już chyba docelowo większość oświetlenia i tym samy zacznę bardziej intensywne przenosiny korali.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.