Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

5 godzin temu, berklej napisał:

Myślę, że warto napisać konkretnie jaka lampa i na jakich ustawieniach i wysokości od tafli wody pali korale przy 65 cm. Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem uogólniania. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, czyli pochodzenie korali. Korale świeżo zaimportowane faktycznie łatwo przypalić ledami,  ale po foto aklimatyzacji trudno mi sobie wyobrazić przy głębokości 65 cm aby jakikolwiek led dawał więcej niż 400 par i palił korale

Proszę bardzo: PS Hyperion R2 2x135 + 4x39, lampa zawieszona ok. 10-12 cm nad taflą wody tak jak radzi instrukcja, ledy świecą 10h/d z tego wschód/zachód po 1h.

LPS`y przy dnie na mocy 90% zanikały, jak zmniejszyłem moc ledów do 40-60 %, to dopiero ładnie się rozwijały.

Acry po aklimatyzacji w wyższych partiach popalone jak sukcesywnie zwiększałem moc i doszedłem do 90%.

Pozdr,

tomko

tomko

tomko

5 godzin temu, berklej napisał:

Myślę, że warto napisać konkretnie jaka lampa i na jakich ustawieniach i wysokości od tafli wody pali korale przy 65 cm. Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem uogólniania. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, czyli pochodzenie korali. Korale świeżo zaimportowane faktycznie łatwo przypalić ledami,  ale po foto aklimatyzacji trudno mi sobie wyobrazić przy głębokości 65 cm aby jakikolwiek led dawał więcej niż 400 par i palił korale

Proszę bardzo: PS Hyperion R2 2x135 + 4x39. LPS`y przy dnie na mocy 90% zanikały, jak zmniejszyłem moc ledów do 40-60 %, to dopiero ładnie się rozwijały.

Acry po aklimatyzacji w wyższych partiach popalone jak sukcesywnie zwiększałem moc i doszedłem do 90%.

Pozdr,

tomko

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.