Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

21 minut temu, Beti napisał:

Z przyczyn trochę nienaturalnych dla ryby ich diety są inne niż tych ryb na wolności, stąd też i odchody mogą się różnić.

Zgadzam się z tym w 100%. Z tym, że rybka drapieżnik, nawet taki mandaryn nie zje pokarmu roślinnego. Wystarczy mu kilka małych robaczków dziennie, a jego odchody będą małe, ale o dużej zawartości amoniaku.  Podobnej wielkości salaris, w którego diecie będą głòwnie glony zje o wiele więcej pokarmu roślinnego (jako mniej pożywnego niż pokarm zwierzęcy) i odda o wiele więcej kupek o dużej zawartości nie do końca przetrawionego pokarmu. Takie odchody będą dalej zjadane przez inne drobne zwierzęta a ich zawiesina nakarmi też korale. 

Chyba sam zamotałem się w moich wypowiedziach.... :D

Miałem na myśli, że duża ilość odchodów dużych ryb roślinożernych wcale nie musi zanieczyszczać zbiornika bardziej niż praktycznie niewidoczne odchody dużych ryb mięsożernych (i stąd da kupa konia).

Arek77

Arek77

9 minut temu, Beti napisał:

Z przyczyn trochę nienaturalnych dla ryby ich diety są inne niż tych ryb na wolności, stąd też i odchody mogą się różnić.

Zgadzam się z tym w 100%. Z tym, że rybka drapieżnik, nawet taki mandaryn nie zje pokarmu roślinnego. Wystarczy mu kilka małych robaczków dziennie, a jego odchody będą małe, ale o dużej zawartości amoniaku.  Podobnej wielkości salaris, w którego diecie będą głòwnie glony zje o wiele więcej pokarmu roślinnego (jako mniej pożywnego niż pokarm zwierzęcy) i odda o wiele więcej kupek o dużej zawartości nie do końca przetrawionego pokarmu. Takie odchody będą dalej zjadane przez inne drobne zwierzęta a ich zawiesina bakarmi też korale. 

Chyba sam zamotałem się w moich wypowiedziach.... :D

Miałem na myśli, że duża ilość odchodów dużych ryb roślinożernych wcale nie musi zanieczyszczać zbiornika bardziej niż praktycznie niewidoczne odchody dużych ryb mięsożernych (i stąd da kupa konia).

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.