Skocz do zawartości
MSAdam

TUNZE doczekało się konkurenta ?!

Rekomendowane odpowiedzi

@MSAdam to zadna nowosc.

Te pompy sa juz w sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo nie ma zadnej rewelacji ...


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mati :

@MSAdam to zadna nowosc.

Te pompy sa juz w sprzedazy

i to w Polsce:) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 takie i muszę wam się przyznać, że są bardzo fajne. W porównaniu do nano Tunze mają 1 plus i 1 minus. Plusem jest nurt wody jaki wywołują tzn. jest bardzo szeroki, a minusem jest wielkość w porównaniu z nano. Ja je mam w filtrze glonowym więc wygląd nie ma znaczenia i jestem bardzo zadowolony - jak na razie nic nie buczy i wszystko chodzi jak trzeba :) Wcześniej miałem nieprzyjemność poznać Tunze nano i jeśli ta firma będzie wypuszczać takie buble to ...


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati , Szymon .... nie wiedziałem :D .:)

Szymon, czy mógłbyś mi dać na priv info gdzie można ją w kraju kupić .

Kupiłbym jedną na próbę , skoro Czarek je poleca to wie co mówi . A jak dałbym ją za skałę to by nawet widac nie było :D

@kpw masz rację , ale byłem ciekaw jak pracują .

Pozdrawiam

Adam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jeszcze jeden minus vs Tunze - długie ramie do regulacji ustawienia pompy - w nano rozwiązali to najprosciej chyba jak sie da czyli cała głowica nie zmienia położenia a regulujemy tylko sam wylot bo kręci się wokół wlasnej osi, przynajmniej dla mnie to jest bardzo wygodne.

A i nie wiem na ile mozna wierzyc parametrom ale nano 4500 l/h zuzywa 7W a KORALIA 4600 l/h - 11W - spora różnica jak na 100 l/h wiecej.

Plusem jest ładny design ale im mniej pompe widac tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And, ta mała Tunze ma bardzo mały wylot a co za tym idzie strumień jest bardzo silny i wąski. Ta Koralia ma szerszy strumień - wydaje mi się, że szerszy nawet od większych Tunze (6000, 6080, 6100), a co za tym idzie porusza ogromną ilością wody w zbiorniku. Dla mnie to wielki plus tych pompek i jestem w stanie wybaczyć jej wygląd oraz rozmiar. Tunze ostatnio mnie irytuje - najpierw wysiadła nano, potem w nowym zbiorniku 6200 pracowała dwa dni. Coś z tą firmą niedobrego się dzieje niestety.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu muszę przyznać ci rację tez mi sie wydaje ze np. marea ma wiekszy strumień od nano. Marea dmucha mi bezposrenio na skaly z malej odlegosci - jak zamieniłem ją z Nano to mi prawie koralowce wywiało ze skał (inna rzecz ze marea ma 3200 a nano 4500 l/h). Tak czy inaczej nano > marea jak dla mnie bezdyskusyjnie - czas przetestować chyba tą nową pompkę, szczególnie ze mialem kupować drugą nano. Mozna to gdzieś kupic w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.