Skocz do zawartości
TMK

biostar flotor regulacja piany

Rekomendowane odpowiedzi

czy w tym odpieniaczu można jakoś regulować jakość piany? bo wysolpść odpieniacza jest stała -jakieś wskazówki?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulujesz iloscia doplywu powietrza - pozatym zauwazylem ze biostar reaguje z duzym opoznieniem - ustawiasz piane, on nie pieni a potem sam zaczyna. to samo jak sie pogmera rekami w akwa to przestaje pienic na jakis czas - nie mam pojecia dlaczego.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musze założyć jakiś zaworek na rurkę z powietrzem? Na razie chodzi pól godziny :) kupiony uzywany


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wsadz tam strzykawke i napchaj do srodka waty. super rozwiazanie dobrze pieni i nie ma tyle dzwieków nie potrzebnych. dobrze jest również podłączyc skimerek powierzchniowy wtedy ladnie zbiera syf z wody i pieni lepiej.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupowalem uzywany - w komplecie byl specjalny zaworek z regulacja ilosci powietrza. Skimbox tez do tego zalozylem- nawet ladnie zbiera. Warto tez wywalic ta gabke latajaca ze srodka i dac kawalek zwyklej gabki na sztywno - wychodzi calkiem niezly buble stoper z tego, bo z ta gabka wirujaca to u mnie walil caly czas bombelkami do akwa na wyjsciu.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zajmę się ustawieniem pompy.podobno jak najwyżej. tyko wąz mi nie pasuje - muszę poszukac.. ale już co nieco wiem założyłam strzykawkę z watą ale nadal piana nie dochodzi do otworu gornego pojemnika na pianę- widać jej tylko troche :). może trzeba podnieść pompe na wyskoość ale ta rurka-wąż , któerą mam jasr za sztywna


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz prawdopodobnie musi trochę popracować, zanim zacznie pienić prawidłowo. U mnie trwało to ze 3 dni. Może po prostu poczekaj, a wszystko zacznie działać?


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałam ze okres bezwładności to ok godziny - ale może masz rację - w odpieniaczach jestem zielona


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj na wszelkie przeróbki w biostarze,niestety czasami lubi przelac,np.jak chwilowo zwiekszy sie moc pompy.kiedys smk pisal ze mu boistar przelał.mnie tez sie to zdazrylo,zawsze mam szmatę za akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że w akwarium są już produkty, które odpieniacz ma eliminować. Ja jak go podłączyłem krótko po zalaniu to nie dawał nic piany.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.