Skocz do zawartości

Historia edycji

Hoom

Hoom

Może mi ktoś to wytłumaczyć bo trochę tego nie kumam . Jakiś czas temu padło mi ponad 50% acropor . Zanim one padły PO4 miałem 0.06 a no3 0.6 . Korale dostawały pokarm raz w tygodniu i co drugi dzień red sea AB + . Od trzech miesięcy karmie korale jak nie normalny . Wlewam teraz na 550L w obiegu codziennie 50ml red sea AB+ i raz w tygodniu miksuje 10 kostek mrożonej ikry rybiej i krabiej dotego dosypuje łyżeczkę reef-roids . Po wlaniu tego do akwarium wodę mam białą jak mleko . Korale odżyły , przyrosty niesamowite . Acropora green bali przyrost tygodniowy to ponad 1cm . A taki jest tygodniowy przyrost candy . 
I teraz gdzie problem PO4 mam teraz 0,3 a no3 2-3 . Konsumcja rośnie niesamowicie co chwila podkręcać muszę dozowanie ati essential pro . 
to o co chodzi z tym parametrami PO4 0,2-0,3 to dużo czy mało . U mnie są te parametry od dwóch miesięcy i wyglada na to ze jest lepiej niż było kiedy były bliskie zero . @Betici ty o tym sądzisz wiem ze tez trzymasz wyższe parametry 

FAE0ABCE-5959-4165-85ED-E913D84A4808.jpeg

F115136F-1B6F-40BC-81D4-25523CADC376.jpeg

Praktycznie każda z główek candy dzieli sie teraz na dwie 

Hoom

Hoom

Może mi ktoś to wytłumaczyć bo trochę tego nie kumam . Jakiś czas temu padło mi ponad 50% acropor . Zanim one padły PO4 miałem 0.06 a no3 0.6 . Korale dostawały pokarm raz w tygodniu red sea AB + . Od trzech miesięcy karmie korale jak nie normalny . Wlewam teraz na 550L w obiegu codziennie 50ml red sea AB+ i raz w tygodniu miksuje 10 kostek mrożonej ikry rybiej i krabiej dotego dosypuje łyżeczkę reef-roids . Po wlaniu tego do akwarium wodę mam białą jak mleko . Korale odżyły , przyrosty niesamowite . Acropora green bali przyrost tygodniowy to ponad 1cm . A taki jest tygodniowy przyrost candy . 
I teraz gdzie problem PO4 mam teraz 0,3 a no3 2-3 . Konsumcja rośnie niesamowicie co chwila podkręcać muszę dozowanie ati essential pro . 
to o co chodzi z tym parametrami PO4 0,2-0,3 to dużo czy mało . U mnie są te parametry od dwóch miesięcy i wyglada na to ze jest lepiej niż było kiedy były bliskie zero . @Betici ty o tym sądzisz wiem ze tez trzymasz wyższe parametry 

FAE0ABCE-5959-4165-85ED-E913D84A4808.jpeg

F115136F-1B6F-40BC-81D4-25523CADC376.jpeg

Praktycznie każda z główek candy dzieli sie teraz na dwie 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.