Skocz do zawartości

Historia edycji

88malolat

88malolat

Witam. 

Odświeże trochę temat. Ostatnio postanowiłem zrezygnować z odpieniacza przez co spadło mi pH z 7.90 na 7.68-7.80 max. Nawet jak był odpieniacza to tylko w lato przy otwartym oknie 24h/7 miałem pH w granicach 8.00. Chce zrobić jak Katani, z tym że nie wiem czy dobrze rozumiem. 

Obecnie stosuje ballinga od AF,  KH buffer zgodnie z tym co napisane na opakowaniu + strong. 

Calcium + strong .

Magnesium + RMS + strong. 

I jak dobrze rozumie to nic się nie zmienia oprócz zmiany w KH buffer. Przygotowanie na jeden litr wody będzie takie jak napisał Katani czyli: 20g kh buffer z AF  + 30g NaOH

+ stringi. ? 

Wszystkie trzy podaje w takich samych dawkach. I teoretycznie nic się nie zmienia poza wzrostem pH. 

 

88malolat

88malolat

Witam. 

Odświeże trochę temat. Ostatnio postanowiłem zrezygnować z odpieniacza przez co spadło mi pH z 7.90 na 7.68-7.80 max. Nawet jak był odpieniacza to tylko w lato przy otwartym oknie 24h/7 miałem pH w granicach 8.00. Chce zrobić jak Katani, z tym że nie wiem czy dobrze rozumiem. 

Obecnie stosuje ballinga od AF,  KH buffer zgodnie z tym co napisane na opakowaniu + strong. 

Calcium + strong .

Magnesium + RMS + strong. 

I jak dobrze rozumie to nic się nie zmienia oprócz zmiany w KH buffer. Przygotowanie na jeden litr wody będzie takie jak napisał Katani czyli: 20g NaHCO3 + 30g NaOH.

+ stringi. ? 

Wszystkie trzy podaje w takich samych dawkach. I teoretycznie nic się nie zmienia poza wzrostem pH. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.