Jump to content

88malolat

Klubowicz
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kielce
 • Akwarium
  180+sump 40

Recent Profile Visitors

1929 profile views
 1. Dziki wielkie. Zamawiam
 2. Miernik to ARMX, a sonda to chińczyk. Fakt kalibruje ją raz na dwa miesiące i nie ma jakieś wielkich odchyleń od normy, przynajmniej tak mi się wydaje. Po około 2 miesiącach na płynie 4.01 jest tak 4.00-4.02, a na 9.18 też około 0.03 różnicy. Ale to może być spowodowane spadkiem temperatury wody. W sobotę, albo w niedzielę sprawdzę jeszcze raz i dam znać jak to wygląda. A co sądzicie o tym wodorotlenku sodu z linka ?
 3. Taki będzie dobry ? https://allegro.pl/oferta/wodorotlenek-sodu-soda-kaustyczna-granulki-99-1kg-9931752236?offerId=9931752236&inventoryUnitId=P1PWPT8jqxm8PDnCnx-J-A&adGroupId=N2E5NTllNzMtNWFlNC00NWYyLTgzMjAtOTlkZWJlZDM5MzBkAA&campaignId=MDVhNmU0ZTQtNDFhNC00MDZiLWEzYTQtM2UzMjBjM2YyMGIyAA&sig=3f86f518bb5d54cfefc64780eb054bce&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=CjwKCAjwov6hBhBsEiwAvrvN6PDBOcu0SrSVN_gdHOWV_jH0FCN8eBe4fPyRPJZGx9ZqWLV8xnhCjxoCSdsQAvD_BwE
 4. Z tego co wyczytałem to komponent C zawiera jod i fluor. Sonda pH. Kalibrowalem dwa tygodnie temu. Więc powinna być ok.
 5. Czyli dobrze będzie na początek zrobić na jeden litr 40g KH buffer + 20g NaOH i sprawdzać pH ? Nie ma przeciwwskazań żeby dodać do tego strong?
 6. Witam. Odświeże trochę temat. Ostatnio postanowiłem zrezygnować z odpieniacza przez co spadło mi pH z 7.90 na 7.68-7.80 max. Nawet jak był odpieniacza to tylko w lato przy otwartym oknie 24h/7 miałem pH w granicach 8.00. Chce zrobić jak Katani, z tym że nie wiem czy dobrze rozumiem. Obecnie stosuje ballinga od AF, KH buffer zgodnie z tym co napisane na opakowaniu + strong. Calcium + strong . Magnesium + RMS + strong. I jak dobrze rozumie to nic się nie zmienia oprócz zmiany w KH buffer. Przygotowanie na jeden litr wody będzie takie jak napisał Katani czyli: 20g kh buffer z AF + 30g NaOH + stringi. ? Wszystkie trzy podaje w takich samych dawkach. I teoretycznie nic się nie zmienia poza wzrostem pH.
 7. Witam. Jak utrzymujesz takie wysokie Ph? Ja aktualnie od kilku miesięcy nie używam odpieniacza i Ph spadło mi do 7.7 max 7.8.
 8. 88malolat

  Kontroler jebao

  Możesz spróbować. Mi właśnie padł sterownik od 6000 albo 6500 nie wiem dokładnie. A zastąpiłem go sterownikiem od falownika SW tylko ustawiłem go w trybie ciągłym. Jak narazie działa.
 9. Witam. U mnie było podobnie. Użyłem kropelki i przez dwa lata chodzi bez zastrzeżeń.
 10. Witam. Właśnie zastanawiałem się nad podłączeniem dodatkowej tuby z sera silicate między Ro a żywica, tylko jedna rzecz mi nie daje spokoju. Co się będzie działo z sera w momencie kiedy nie będzie przepływu wody? Nie będą się tam zbierały jakieś bakterie, siarka, albo inne dziwactwa ? Zbiornik na dolewke uzupełnia raz w tygodniu i w tym samym czasie robię podmianke. Więc przez resztę czasu o ile nie będę potrzebował wody ekstra to filtr/złożę stoi bez ruchu w tej samej wodzie. ( filtr ro + di jest pod szafka w kuchni i włączam go tylko do uzupełnienia wody w zbiorniku na dolewke).
 11. Ostatnio widziałem takie coś. https://noussmart.pl/product/przedluzacz-smart-home-wifi-nous-a5.html
 12. 88malolat

  Mandaryn niejadek

  Witam. U mnie był ten sam problem, na mrożonki nawet nie chciał patrzeć. Po tygodniu się przestraszyłem i zacząłem hodować solowca i tak przez 6 miesięcy, podawałem mu dwa razy dziennie prosto pod pysk. Czasem mieszalem solowca z planktonem czerwonym, nicieniami bananowca, lasonogami, krylem drobnym, aż wkoncu załapał o co chodzi i sam zaczął jeść mrożonki. Ale tak jak napisane wyżej mandarynki są strasznie wolne w lapaniu jedzenia. Często widzę jak biedak patrzy na jedzenie i jak już postanawia zgarnąć cos dla siebie, podplywa inna ryba i zjada mu z talerza. Zauważyłem że najłatwiej jest jak pokarm opadnie na dno, wtedy zawsze znajdzie coś dla siebie.
 13. Witam. Jak pisałem posta to było świeżo po słowach "temat do zamkniecia". Pewnie coś się zwiesilo z telefonem i dlatego post pokazal się później.
 14. Witam. To podziel się z nami, może w przyszłości się komuś przyda i będzie wiedział na co zwrócić uwagę.
 15. Witam. Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem, ale ja po każdej kalibracji sądy wylewam płyn do wc.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.