Skocz do zawartości
kkriss

Bardzo niski mg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dluzszego czasu borykam sie w moim akwarium z bardzo wysokim ca (ok 600) i niskim kh (5). Wylaczylem juz z systemu mikser i reaktor. Zaczolem chemia podbijac kh. Przynosi to skutek czasowy, po kilku dniach kh znowu spadalo. Ktos z kolegow doradzil mi zebym zmierzyl mg, bo przy niskim mg podobno ca jest slabo "przyswajalne". Nie wiem czy czegos nie pokrecilem bo noga jestem z chemii :). W kazdym razie zmierzylem mg i jest bardzo niskie (600). Jakim preparatem moge podbic mg? Z reaktora narazie rezygnuje bo mam zbyt rozchwiane parametry zeby sie teraz bawic w ustawianie.

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło matko bosko, toz to szok. Nie wiem czy dam sobie z tym rade. Moze sa jakies sposoby bardziej przystepne? :)


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej :haha

Do jakiejs np. litrowej butelki wsyp 2 szklanki MgCl2x6H2O i 1/4 szklanki MgSO4x6H2o, zalej to woda po ro i wymieszaj. Roztwor jest gotowy. Dodawaj codziennie np. 20 ml i co tydzien sprawdzaj poziom Mg, ktory mozesz regulowac zwiekszajac lub zmniejszajac dawke.

Podczas robienia podmianki, wsyp do pojemnika z woda na podmianke lyzke soli bez NaCl i reszte soli jak zawsze, az uzyskasz wymagane zasolenie.

To wszystko :).

Oczywiscie mozesz kupic wage i to robic troche dokladniej, ale tak tez poziom Mg podniesiesz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he zdecydowalem sie, odczynni zamowione, czekam na dostarczenie i zaczynam zabawe w mlodego chemika :). Mam nadzieje, ze wszystko sie uda

Pozdrawiam


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w swoim baniaku (120L) po wielu bojach po prostu zastosowałem preparat związków Mg KENT. Kupujesz butelkę 0,5l i wystarcza Ci na długo. Codziennie wlewasz z zakrętki odmierzoną ilość, najlepiej rano. Co 3-4 dni mierzysz magnez. Podbija się dość szybko, ale należy trzymać się instrukcji - nie przedawkowywać dobowej dawki.

Ja też miałem wysokie Ca, twardość na poziomie 8, ale Mg niziutkie. Tym Kentem załatwiełm sprawę od razu. Dobiłem do 1500.

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie kolego ze potrzebowalbym kilku takich butelek a mysle, ze byloby to zbyt kosztowne

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja natomiast z płynami Mg KENT i kH KENT mam złe doświadczenie Po 2-ch miesiącach działania zbiornika moje parametry wynosiły kH-5-6, Mg-900, Ca-480. Po zastosowaniu całego opakowania kH nie uzyskałem nic, po całym opakowaniu Mg KENT (dozowanie wg przepisu)uzyskałem niewielki wzrost Mg do 1040. Wzrost kH do wartości 8-9 uzyskałem po zastosowaniu postaci proszkowej buforu zakupionego u Tomka z erybki.

Od jutra zamierzam zastosować MgCl2x6H2O i MgSO4x6H2o zgodnie z poradą Stani-ego.

Pozdrawiam Krzysztof


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem płynami Kenta podbić magnez i kH. Bez rezultatu. Teraz stosuję Mg Grotecha (w płynie, ale spróbuję w proszku) i Coral Builder (proszek) Kenta. Efekty są znacznie lepsze.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GDZIE TO MOŻNA ZAMÓWIĆ - (MgCl2x6H2O i 1/4 szklanki MgSO4x6H2o)?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk podejdz do sklepu z odczynnikami chemicznymi tam kupisz taniej. W lodzi sa napewno. Tu jest link sklepow na cala polske http://znik.wbc.lublin.pl/ChemFan/Sprzet_I_Odczynniki/Sklepy.html


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Kkrissa a ja polecam lekture mojego postu mialem [dokladnie takie parametry jak ty niskie Kh , niski Mg wysoki Ca a teraz jest wszysko na 5 wyprowadzilem

Mg na normalny poziom i Ca zaczelo sie zmniejszac czym wyprowadzilem ?oczywiscie jednym z roztworow ballinga ... potem zaczalem lac Balinga kpl. to znaczy 3 roztwory o tym wszystkim poczytasz tu powodzenia

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11335


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.