Skocz do zawartości

Historia edycji

PawelM

PawelM

W dniu 26.12.2022 o 20:01, Nalesnick napisał:

Jakie masz parametry? Azotany i fosforany?

Mierzę azotany i test zabarwia się tylko minimalnie na fioletowo nie osiągając żadnej wartości praktycznie (test aquaforesta).
No a to nie jest tak, że póki nie jest tragicznie  to czasem się po prostu trafi taka plaga? usuwać na bieżąco co się da i dać temu czas? Właśnie jak to usuwacie? bo o ile główna skała to luzik palcami wyrywam, ale mniejsze kawałki na dnie to całe się podnoszą i mnie to irytuje :P

A po za tym...

W kwietniu miałem zakwit bakteryjny co kosztowało mnie sporo korali i w tym też piękną seriatopore. Jak odpadła tkanka całkiem a szkielet pokrył się valonią to urządziłem pogrzeb. Po drodze rozpadła się w moich palcach. Pozbierałem z dna i wyrzuciłem. Natomiast ostatnio znalazłem spory fragment w szczelinie skały na któym była żywa tkanka tego korala. Poleciała na podstawkę i spróbuję ją uratować! Jest naprawdę tycie!

322077266_706532844200311_4348074213295182031_n.thumb.jpg.dcab4b997f6ad040ca5e55d0c72ef764.jpg

PawelM

PawelM

W dniu 26.12.2022 o 20:01, Nalesnick napisał:

Jakie masz parametry? Azotany i fosforany?

Mierzę azotany i test zabarwia się tylko minimalnie na fioletowo nie osiągając żadnej wartości praktycznie (test aquaforesta).
No a to nie jest tak, że póki nie jest tragicznie  to czasem się po prostu trafi taka plaga? usuwać na bieżąco co się da i dać temu czas? Właśnie jak to usuwacie? bo o ile główna skała to luzik palcami wyrywam, ale mniejsze kawałki na dnie to całe się podnoszą i mnie to irytuje :P

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.