Skocz do zawartości
Admed2

ustawianie delteca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem delteca MCE600 i mam z nim problem jak juz uda mi sie ustawic ze w miare dobrze pieni i po 1-2 dni wyleje syf ktory sie tam nazbiera. to znowu musze ustawiac od nowa i co najgorsze strasznie duzo bąbelków powietrza do akwarium wali. co robic. jak to ustawic.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to jest nowy odpieniacz to odpowiedz masz na stronie Delteca tu:

http://www.deltecaquariumsolutions.com/UseofaDeltecSkimmeronaNewAquariumSetup.htm

generalnie przez pierwsze dni nic nie robic co moge potwierdzic - u mnie "dogryzanie" odpieniacza trwalo chyba nawet z 1,5 czy 2 tyg, teraz oczywiscie problem bąbelków zniknął.

Jak chcesz zobaczyc jak to wygladalo na poczatku to zerknij tu na samym dole jest fotka z bąblami: http://www.aqua.ck.pl/Odpieniacz/tabid/81/Default.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , sory że trochę nie na temat , ale widziałem @And Twojego linka i muszę Ci powiedzieć , że mój APF 600 wyglada "inaczej"

Zobacz jak wygląda zwężka ? Wirnik też jest "inny" , nie ma w nim tylu otworów , a ta środkowa część - magnes ( nie jestem fizykiem , sory ) jest dłuższa ...

Różnic jest chyba więcej niż podałeś :)

Pozdrawiam

1556-deltec apf600 adam.jpg

1556-apf600 adam1.jpg

Tabliczka znamionowa pompki do APF 600

1556-apf600 - adam.jpg

Sory za to wtrącenie , ale musiałem odnieść się do Twojego "krzywdzącego" porównania :D:)


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za linki bo juz mnie nerwica lapala z tym odpieniaczem

mam nadzieje ze sie ustabilizuje


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie jak wygląda APF 600 :). Zdjęcia wirnika i całego środka

są od AP 600 wiec dlatego różnią się od twojego szczególnie ze pompy są

inne, a APF 600 jest widoczny tylko na ogólnych zdjęciach w całości.

APF 600 dostałem w zastępstwie swojego od pewnego znanego sklepu (nie był to

reefshop ani um-um :D ) i był oznaczony jako APF 600 dlatego postawiłem

swój obok i stwierdziłem to co napisałem.

Natomiast dziwi mnie ze masz oszczedniejszą pompę moja w AP 600 żre 38W tez

przy przeplywie 2000l/h ale taka sama była wlasnie w APF 600. W opisach

odpieniaczy APF600 znalazlem ze mają wlasnie 38W AquaBee 2000/1. Czyżby

Deltec miał rózne wersje tych samych wersji odpieniaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

And , Myślę te TERAZ właśnie takie robią. Mój APF ma 1/2 roku , pracuje od kilku m-cy bez zarzutu. Piana jak mleko .

Ale i mnie też to zastanowiło , bo w sklepowych opisach mówią o 18 W. O Twoich 38W pierwszy raz słysze. Dzwoniłem do sklepu i powiedziano mi że , " opisy sprzętu w sklepowych ofertach nie są aktualizowane ,a świat idzie do przodu , zmieniają się technologie " itd .

And ,zobacz jaka jest teraz zwężka , zupełnie inna niż w poprzednich modelach, może to tu jest "pies pogrzebany"....:)

Jedno jest pewne : teraz pompa do APF 600 nazywa się UP 2000/AS nie 2000/1 i ma 10W

Wydaje mi się mało prawdopodobne , by Deltec robił kilka wersji tego samego modelu odpieniacza,

no bo w jakim celu ?

Admed2 sory, że na Twoim topicu ....

Pozdrawaim

Adam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@And: masz pompe 38W w AP600? ja mam 10W, dokladnie taka jak na zdjeciu, 38w to ma zwykla up2000/1 (wersja nie iglowa) chyba....

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):D:)

A tak w ogóle Koledzy ,to ... 10W , tylko 10 W :yes , czy to nie piekne .

Przy tak małej mocy taka ładna wydajność . Nie dziwota, że ludziska kupują :D


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj odpieniacz ma juz ponad 3 lata i ma pompę UP2000/1 i jest to pompa jak najbardziej igłowa(wirnik). Takie po prostu kiedys chyba pakowali w te odpieniacze. Ale 38W a 10W to jest spora róznica na pompie pracującej 24h/dobę. Ciekawe czy mój wirnik pasowałby do waszej pompy? Ma ktos zdjęcia wirnika z pompy 10W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And(rzeju):D , niestety nie mam zdjęcia samego wirnika, te zdjęcia które widzisz były robione jeszcze przed uruchomieniem sprzętu ( bedą na mojej stronie www ).

Pewnie masz rację , kiedys mogli dawać 38 W . No , wiesz i Deltec chce walczyć z globalnym ociepleniem :)

Co do dopasowania wirnika myślę, że Kolega @thcskiba mógłby nam pomóc , ale pewnie jest na urlopie .

Pozdrowienia


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiadomo teraz, że kupując używany odpieniacz trzeba sprawdzić jakie ma częsci składowe bo mimo ze to nadal AP600 to posiada zupełnie inne pompy. Ale najważniejsze, że po ponad 3 latach nadal odpieniacz pracuje jak nowy więc wybór okazał się słuszny :yes .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen :)


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie zrobil interesujacy post. :)


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: jak karmie ryby mrozonką to zaraz po tym odpieniacz daje babelki do aqwa. Przeczytałem że to normalne na poczatku, ale moje pytanie jest czy to czasami nie zaszkodzi koralom.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moije 3 grosze. Mam AP600 jak i APH525. Oba maja identyczne pompy 2000/1 38W i podnoszenie bodajze 3.00m. Mam tez kilka zwyklych Aquabee 2000 bez igiel i one maja 18W i podnoszenie 1.6m (jak te na zdjeciu), Aquabee 2000/AS ni mam. Roznica wszystkich tych pompek jest w sile wtrysku stad i roznica w zarlocznosci.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSAdam :

Witam

And , Myślę te TERAZ właśnie takie robią. Mój APF ma 1/2 roku , pracuje od kilku m-cy bez zarzutu. Piana jak mleko .

Ale i mnie też to zastanowiło , bo w sklepowych opisach mówią o 18 W. O Twoich 38W pierwszy raz słysze. Dzwoniłem do sklepu i powiedziano mi że , " opisy sprzętu w sklepowych ofertach nie są aktualizowane ,a świat idzie do przodu , zmieniają się technologie " itd .

And ,zobacz jaka jest teraz zwężka , zupełnie inna niż w poprzednich modelach, może to tu jest "pies pogrzebany"....:D

Jedno jest pewne : teraz pompa do APF 600 nazywa się UP 2000/AS nie 2000/1 i ma 10W

Wydaje mi się mało prawdopodobne , by Deltec robił kilka wersji tego samego modelu odpieniacza,

no bo w jakim celu ?

panowie

deltec stosuje 3 rodzaje pomp igielkowych aquabee i wcale nie chodzi tu o oszczednosc ani o postep techniczny caly wyc polega na tym co napisal Simon

aquabee wypuszcza pompy o symbolach

UP 2OOO A 7 wat

UP 2000 AS 18 wat

UP 2000/1 38 wat

ostatnio mialem zmodyfikowana 2000/1 o poborze 33 wat

Pompa 2000 A posiada wirnik igielkowy o 2 rzedach igielek

pompa 2000 AS i 2000/1 posiada wirnik igielkowy o 3 rzedach igielek

kazda z tych pomp ma inna wysokosc podnoszenia a co za tym idzie inne zasysanie powietrza kazda z nich jest do innego litrazu zbiornika

roznica miedzy 2000 A a 2000/1 to okolo 300 l zasysanego powietrza wiec nie mozna zamieniac ich tak sobie jesli np apf600 ma pompe 2000/1 i jest przeznaczony do zbiornika do 750 litrow to wsadzajac pompe 2000 A bedziemy mieli odpieniacz do 450 litrow

wiec manipulacje z pompami nikomu nie wyjdzie na dobre

odpieniacz APH 525 powinien miec pompe 2000 A

odpieniacz AP 600 pompe 2000 AS

odpieniacz APF 600 pompe 2000/1

to sa byle dane producenta teraz w dokumentacji jest iz wszystkie 3 rodzaje odpieniacza maja pompe 2000 AS :)

inna sprawa z jaka pompa kupilismy odpieniacz to juz niewiadoma zawsze sprzedawca mogl zalozyc to co mial pod reka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, na pompie od mojego AP600 jest napisane 2000/AS moc 10W - czyli cos nie pasuje tu.

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zeszli juz do 10 wat :) zobacz ile rzedow igielek ma twoj wirnik bo jest taka opcja ze podniesli te 7 watow do 10 wat te 7 mialy klopot ze startem po wylaczeniu pradu

albo wprowadzili nowy rodzaj pompy dawno zadnej igielki od aquabee nie bralem wiec jest taka mozliwosc :D

tu sa roznice w wirnikach

1279-igla.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe te 10 wat nie dawalo mi spokoju i troche szperalem

sam juz sie zgubilem :)

sam sprzedawalem pompy 2000 AS z wirnikiem igielkowym i mocy 10 wat

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=102509#102509

wynika z tego jedno aquabeee nizle miesza w tych pompach co chwila wala je z inna moca

ale fakt jest jeden im wyzsza moc tym wieksza max wysokosc podnoszenia a co za tm idzie wieksze zasysanie powietrza i sprawnosc odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sprawdzilem wirnik, ma powiedzialbym 2.5 rzedu :) - tzn 2 normalne, i wewnatrz taki wieniec cienszych kolkow (i chyba troche rzadziej rozlozonych) - czyli wynika ze raczej albo zeszli z moca, albo na etykiecie podaja 10w a jest w rzeczywistosci 18 :D

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie ta sprawa - jeden model np AP600 moze mieć 3 rozne pompy i przez to różne wydajności? Czyli idąc dalej mocniejsza pompa = lepsza wydajność odpieniania w jednostce czasu? Coś tu nie gra choć moc pompy musi się na coś przekładać być moze jest to ilosc zasysanego powietrza - a moze po prostu robią teraz lepsze wirniki i pompa 10W + lepszy (nowszy) wirnik > pompa 38W + stary typ wirnika. Mój ma generalnie 3 rzędy igieł przy pompie 38W i przypomina ten ze zdjęcia z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to inną teorię AB albo deltec do pompy z igiełka podchodzi dość luźno i wali naklejkę jaką ma po reką :) sprawdzałem pobór mocy pompy igiełkowej etykietna 33W i 10W- pobór mocy był taki sam, trudno podać jaki bo miernik nie był "skalibrowany" ale był taki sam. A odnoście AP i APF to różnica w poborze powietrza wynika z różnicy w zwężkach. jeszcze bedę miał ten miernik wiec się postaramo dokładne dane sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty calkiem mozliwe ze wala etykiety takie jak maja pod reka :) ale raczej malo prawdopodobne no chyba ze tylko na nasz rynek :D

wez 2 pompy 10 w i 38 w podlacz rotametr i sprawdz roznica jest znaczna zreszta proste wytlumaczenie wez te 2 pompy z takimi samymi zwezkami pompa 10 w ma wysokosc podnoszenia 1,6m czyli na tej wysokosci nie pobierze ona juz nic powietrza i strumien wody zatrzyma sie na tej wysokosci wyzej poprostu nie pociagnie gdzie pompa 38 w wysokosc podnoszenia 2m nadal bedzie miala 40 cm podnoszenia wody i nadal bedzie zasysac powietrze Roznica w zasysaniu powietrza miedzy 10w a 38w to okolo 120-160 l/h dokladnie nie stwierdzisz w tych 10w poziom zasysanego powietrza dos mocno faluje tych 38w jest to bardziej stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa ma zdecydowanie wirnik jak ten z prawej strony, mocy sprawdzac mi sie nie chce, choc wolalbym zeby bylo 10W a nie 18 nie mowiac juz o 38 :) (podnoszenie ma zapisane 1.6m)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.