Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

50 minut temu, Luca197 napisał:

Wreszcie doszedł mi reaktor już odpalony, glony wsadzone mam tylko pytanie jak długo to świecić ?

Zazwyczaj reaktor świeci się zamiennie do oświetlenia w akwarium, czyli głównie w nocy, co ma stabilizować pH. Czas świecenia ja uzależniam od parametrów NO3 I PO4 - jak mam niskie to ok 8-12 godz. Jak wyższe to 12-16 godz. Choć znam takich co świecą non stop.

Jeśli chodzi i przepływ wody..... jeśli chcesz aby reaktor był również siedliskiem drobnego życia to ustawiasz wolniejszy przepływ ( tak aby przy przy przyglądaniu się z bliska było widoczne delikatne poruszanie się małych gałązek glonów. Jeśli nie zależy Ci na drobnym życiu pomiędzy gałazkami glonów to przeplyw ustawiasz tak aby lekki ruch większych gałązek glonów było widać z daleka.

A jeśli chodzi o wyłączanie reaktora podczas karmienia..... wg mnie nie ma sensu tego robić.... reaktor/refugium i tak powinno być umieszczone za wstępną filtracją mechaniczną więc o przedostaniu się do niego większej ilości, pokarmu nie powinno być mowy.

Arek77

Arek77

43 minuty temu, Luca197 napisał:

Wreszcie doszedł mi reaktor już odpalony, glony wsadzone mam tylko pytanie jak długo to świecić ?

Zazwyczaj reaktor świeci się zamiennie do oświetlenia w akwarium czyli głównie w nocy co ma stabilizować pH. Czas świecenia ja uzależniam od parametrów NO3 I PO4 - jak masz niskie to ok 8-12 godz. Jak wyższe to 12-16 godz. Choć znam takich co świecą non stop.

Jeśli chodzi i przepływ wody..... jeśli chcesz aby reaktor był również siedliskiem drobnego życia to ustawiasz wolniejszy przepływ ( tak aby przy przy przyglądaniu się z bliska było widoczne delikatne poruszanie się małych gałązek glonów.Jeśli nie zależy Ci na drobnym życiu pomiędzy gałazkami glonów to orzeplyw ustawiasz tak aby lekki ruch większych gałązek glonów było widać z daleka.

A jeśli chodzi o wyłączanie reaktora podczas karmienia..... wg mnie nie ma sensu tego robić.... reaktor/refugium i tak powinno być u,ieszczone za wstępną filtracją mechaniczną więc o przedostanie się do niego większej ilości, pokarmu nie powinno być mowy.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.