Skocz do zawartości

Historia edycji

witko

witko

W dniu 23.01.2022 o 20:02, Wojtasik17 napisał:

To wiadomo zamówiłem dziś sucha skale i we wtorek prawdopodobnie będę zalewał kostkę pytanie czy zastosować żywy piasek czy piasek kwarcowy czy wogule zastosować piasek

Ja mam 30 litrów, to tak naprawdę niewiele więcej. Zastosowałem aragonit (warstwa ok. 1,5 cm), żywą skałę z różnych źródeł (ok. 3 kg koralowa + syntetyczna) i wodę z działającego akwarium. Akwa wygląda ładniej z podłożem. Do takiego akwa korale miękkie na pewno się sprawdzą. Z LPS i twardymi mam małe doświadczenie. Polecam Sarcophyton, Rhodactisy, Ricordee, Capnella no i coś małego poza koralami np. krewetki Thor amboinensis, ślimaki np. Nassariusy i będziesz miał z takiej obsady fun. Zrezygnuj z Tectusów i Trochusów, jeżowców i raczej z ryb (ewentualnie jakiś gobiodon, ale nie więcej).

A no i główna ozdoba takiego małego akwarium to oczywiście mały Quadricolor. Jeśli krewetki Thor ambmoinensis Ci nie odpowiadają to możesz pokusić się na kraba porcelanowego, który w nim chętnie zamieszka.

witko

witko

W dniu 23.01.2022 o 20:02, Wojtasik17 napisał:

To wiadomo zamówiłem dziś sucha skale i we wtorek prawdopodobnie będę zalewał kostkę pytanie czy zastosować żywy piasek czy piasek kwarcowy czy wogule zastosować piasek

Ja mam 30 litrów, to tak naprawdę niewiele więcej. Zastosowałem aragonit (warstwa ok. 2 cm), żywą skałę z różnych źródeł (ok. 3 kg koralowa + syntetyczna) i wodę z działającego akwarium. Akwa wygląda ładniej z podłożem. Do takiego akwa korale miękkie na pewno się sprawdzą. Z LPS i twardymi mam małe doświadczenie. Polecam Sarcophyton, Rhodactisy, Ricordee, Capnella no i coś małego poza koralami np. krewetki Thor amboinensis, ślimaki np. Nassariusy i będziesz miał z takiej obsady fun. Zrezygnuj z tectusów i trochusów, jeżowców i raczej z ryb (ewentualnie jakiś gobiodon, ale nie więcej).

A no i główna ozdoba takiego małego akwarium to oczywiście mały Quadricolor. Jeśli krewetki Thor Abmoinensis Ci nie odpowiadają to możesz pokusić się na kraba porcelanowego, który w nim chętnie zamieszka.

witko

witko

W dniu 23.01.2022 o 20:02, Wojtasik17 napisał:

To wiadomo zamówiłem dziś sucha skale i we wtorek prawdopodobnie będę zalewał kostkę pytanie czy zastosować żywy piasek czy piasek kwarcowy czy wogule zastosować piasek

Ja mam 30 litrów, to tak naprawdę niewiele więcej. Zastosowałem aragonit (warstwa ok. 2 cm), żywą skałę z różnych źródeł (ok. 3 kg koralowa + syntetyczna) i wodę z działającego akwarium. Akwa wygląda ładniej z podłożem. Do takiego akwa korale miękkie na pewno się sprawdzą. Z LPS i twardymi mam małe doświadczenie. Polecam Sarcophyton, Rhodactisy, Ricordee, Capnella no i coś małego poza koralami np. krewetki Thor amboinensis, ślimaki np. Nassariusy i będziesz miał z takiej obsady fun. Zrezygnuj z tectusów i trochusów, jeżowców i raczej z ryb (ewentualnie jakiś gobiodon, ale nie więcej).

A no i główna ozdoba takiego małego akwarium to oczywiście mały Quadricolor. Jeśli krewetki Thor Abmoinensis Ci nie odpowiadają do możesz pokusić się na kraba porcelanowego, który w nim chętnie zamieszka.

witko

witko

W dniu 23.01.2022 o 20:02, Wojtasik17 napisał:

To wiadomo zamówiłem dziś sucha skale i we wtorek prawdopodobnie będę zalewał kostkę pytanie czy zastosować żywy piasek czy piasek kwarcowy czy wogule zastosować piasek

Ja mam 30 litrów, to tak naprawdę niewiele więcej. Zastosowałem aragonit (warstwa ok. 2 cm), żywą skałę z różnych źródeł (ok. 3 kg koralowa + syntetyczna) i wodę z działającego akwarium. Akwa wygląda ładniej z podłożem. Do takiego akwa korale miękkie na pewno się sprawdzą. Z LPS i twardymi mam małe doświadczenie. Polecam Sarcophyton, Rhodactisy, Ricordee, Capnella no i coś małego poza koralami np. krewetki Thor amboinensis, ślimaki np. Nassariusy i będziesz miał z takiej obsady fun. Zrezygnuj z tectusów i trochusów, jeżowców i raczej z ryb (ewentualnie jakiś gobiodon, ale nie więcej).

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.