Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć akwa założone 09.2020 (45*45*45) zasypane Blue treassure live sand. Z 5kg zuzylem Maks 3kg reszta leży w szafce. Ze względu na walkę z cyjano trochę tego piasku mi ubyło chciałbym dosypac. Pewnie z 1kg. Czy mogę zasypac tym z szafki czy znowu muszę kupić 5kg i resztę w kibel? 

Z góry dzięki za podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jano79 napisał:

Cześć akwa założone 09.2020 (45*45*45) zasypane Blue treassure live sand. Z 5kg zuzylem Maks 3kg reszta leży w szafce. Ze względu na walkę z cyjano trochę tego piasku mi ubyło chciałbym dosypac. Pewnie z 1kg. Czy mogę zasypac tym z szafki czy znowu muszę kupić 5kg i resztę w kibel? 

Z góry dzięki za podpowiedź 

Niedawno chyba był podobny temat.
Przepłucz go w RO albo solance i do akwarium. To jest suchy piach. Nic się nie powinno dziać.
Zawsze dla świętego spokoju możesz kupić paczuszkę za 50zł niż później się zamartwiać :P 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że reszta piasku już wyschła więc przestał być żywy. Na twoim miejscu przepłukałbym go wodą RO i do akwarium. 

Swoją drogą ostatnio zastanawiałem się nad sensem kupowania żywego piasku w workach. Czy faktycznie jest tam coś więcej niż przetrwalniki bakterii i martwa organika. Sam też zakładałem akwarium na żywym piasku z worka, ale kolejny zbiornik raczej postawię na suchym z domieszką piasku z działającego zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jacek87 napisał:

Zakładam, że reszta piasku już wyschła więc przestał być żywy. Na twoim miejscu przepłukałbym go wodą RO i do akwarium. 

Swoją drogą ostatnio zastanawiałem się nad sensem kupowania żywego piasku w workach. Czy faktycznie jest tam coś więcej niż przetrwalniki bakterii i martwa organika. Sam też zakładałem akwarium na żywym piasku z worka, ale kolejny zbiornik raczej postawię na suchym z domieszką piasku z działającego zbiornika. 

Zastanawiam się np. nad piaskiem AF Bio Sand. Tam dodajesz do niego szczepy bakterii w buteleczkach.
A co jeśli by do niego nic nie dolewać. Jak długo by mógł postać :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Aquaman napisał:

Zastanawiam się np. nad piaskiem AF Bio Sand. Tam dodajesz do niego szczepy bakterii w buteleczkach.
A co jeśli by do niego nic nie dolewać. Jak długo by mógł postać :)

Zależy pewnie od składu szczepów bakterii w preparacie, ale wydaje mi się, że to taka sama opcja jak kupienie suchego piasku i dodanie bakterii innych firm lub domieszki piasku z innego działającego akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w wiaderku otwarte opakowanie CaribSea Arag-Alive Fiji Pink i też go sobie dosypuję, aby uzupełnić ubytki powstałe na skutek odsysania Cyjano, zielonych glonów.

Przed dosypaniem płuczę solidnie w kranówcę, potem w RODI. Nic się z tym nie dzieje. Dosypuję małymi porcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.