Skocz do zawartości
Tata

Tridacna maxima zniknęła !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy przypadek.

Około 5 cm Tridacna maxima przez jedną noc zniknęła całkowicie.

Dnia poprzedniego późnym wieczorem wyglądała pięknie i zdrowo, płaszcz rozwinięty, reagowała na przepływające zbyt blisko ryby, a rano szok!! Pozostała pusta lekko rozchylona muszla, bielusieńka, zupełnie wyczyszczona, pusta. Brak śladów uszkodzeń lub innych. Wygląda jak by wyszła z muszli i gdzieś sobie poszła, na spacer.

Kto to zrobił !!!! Przyznać się !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet nie mów! Mam dwie, ale żeby miały taki apetyt?

Jestem w poważnej kropce, bo bardzo lubię te stworzenia i chciał bym mieć takiego lokatora, ale teraz to już sam nie wiem...

Z obserwacji zauważyłem dwa kraby (takie włochate), wychodzą w nocy i skubią skałę, jak do tej pory były grzeczne.

Ale muszla nie nosi żadnych śladów włamania.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość krótko, jakieś 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem wcześniej, że kraby mam chyba dwa (tak mi się wydaje z obserwacji nocnych).

Takie włochate.

Ale chyba by na muszli jakiś ślad pozostawiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Takie włochate.

Ale chyba by na muszli jakiś ślad pozostawiły? "

one nie głupie, zjadły przysmak ,zrobiły ostrygową ucztę :con współczuję


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie zwykle kraby nie dzikie moga pozrec malze??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym tu podejrzewał ślimaczki stozkowe, białe. u mnie zzarły juz pare sztuk (chyba z 6) i teraz zauwazyłem ja na t.derasie(skupisko około 20sztuk w okolicy nici bysiorowych).zazwyczj dostaja sie do akwarium przez nowego osobnika jako jajeczka lub małe osobniki, strasznie szyko sie mnożą.zjadają je p.hexsatenie i inne wargacze.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem bardzo podobny przypadek. ja postawilem diagnoze taka, ze krab przewrocil przydacznie i od spodu dobraly sie do niej wurdemanni, ktore to niektore źródła wskazuja jako zwierze ktore moze atakowac przydacznie. ktos inny zasugerowal jednak , ze albo przydacznia byla na cos chora, i zaczela umierac, albo po prostu od razu padla i w tym momencie jako padliną zaczely sie nia interesowac wszystkie padlinozerne zwierzeta w akwarium nie wylaczajac pustelnika c.elegans. mam nawet filmik jak wyzera resztki z muszli. inna teoria jest taka, ze poniewaz ten sam krab porusza sie po akwarium jak slon w skladzie porcelany to mozliwe, ze po prostu wszedl na nią i ja uszkodzil fizycznie co pociagnelo za soba jakas szybka infekcje i reakcje padlinozercow jak wyzej. co prawda jakos trudno mi to sobie wyobrazic zwazywszy na to , ze przydacznia zamyka sie kiedy cos blisko niej sie rusza, ale podobno takie rzeczy sie zdarzaja. to ze u Ciebie zniknela w ciagu nocy mnie nie dziwi. do mojej krewetki, kraby i inne robale dobraly sie nad ranem. do poludnia mialem czysciutka , bielutka muszelka.

acha, przydacznie (t.crocea) mialem ok jednego tygodnia... rozumiem ten ból...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na własne oczy widziałem jak mój krab szczybcami otworzył muszle ostrygi i wywlókł jej wnętrze i ciągnął do kryjówki,bylem w szoku.mysle ze z małża potrfilby zrobić to samo.wiec nie musi jej wcale przewracać żeby zrobiły to ślimaki-po co ma sie dzielić z konkurencją?:):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o to , ze idzie jak czolg i wspinajac sie na przydacznie, w moim przypadku małą ok.3cm, po prostu ja przewrocil i w efekcie od spodu bardziej drapiezne zwierzeta mogly ja zaatakowac. druga wersja taka, ze idac jak czolg wdepnal w przdacznie i przebil jej tkanke miekka. a jak juz sie do niej dobieral to byla martwa padlina.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.