Jump to content

Tata

Klubowicz
 • Content Count

  426
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Podłęże/k Krakowa

Recent Profile Visitors

3409 profile views
 1. Sugerował bym poczekać aż wyschnie, można zrobić ewentualne poprawki, przepłukać w RO też nie zaszkodzi. Kiepski ze mnie fotograf.
 2. Dzień dobry Spoiny trzymają bez problemu, żadna nie puściła, zarosły glonami i są niewidoczne. Cyjanoakryl żel gęsty + aktywator. Nigdy więcej żadnego CX5, tylko cyjanoakryl, można cuda zbudować. Tylko to nie jest tak że dasz kropelkę i będzie się trzymać, trzeba zalewać i aktywować i zasypywać. Dużo mniej stresująca zabawa niż z cementem. Powodzenia.
 3. Zastanawia mnie zawsze skąd takie parcie na bardzo duży przepływ wody w obiegu. Według mnie nie ma sensu. Cyrkulacja jest odpowiedzialna za mieszanie wody a nie obieg.
 4. A co przeszkadza zamontowanie wysoko? Ja mam clarisea praktycznie ponad poziomem wody, no 5 cm jest w wodzie.
 5. Wg mnie nie ma znaczenia. Miałem Twistmana i jedyne co to może być problem z serwisem, a tam jednak trzeba raz w tygodniu zaglądać.
 6. A w poziomie reaktor?
 7. Tata

  Flux RX nie działa ?

  Może najprostrzy filtr glonowy i w nim spaghetti?
 8. Może osobny zbiornik połączony z głównym?
 9. Odkopuję temat, czy na AEFW jest coś nowego do stosowania w zbiorniku ogólnym? Fauna Marin AEFW X czy Blue Life Flatworm RX ???
 10. Tata

  Pompa obiegowa

  W sumie temat dotyczy czy pompa na maxa czy skręcona, ale coż.
 11. Tata

  Pompa obiegowa

  Dzień dobry Tak się zastanawiam nad wymianą pompy obiegowej na bardziej ekonomiczną. Woda pompowana jest z piwnicy 2,30h. I mam dylemat czy bardziej się opłaca aby pompa pracowała na maksymalnych obrotach czy też brać przewymiarowaną i zmniejszyć moc? Myślałem o AquaBee UP8000 lub UP11000 lub Deltec Pozdrawiam Łukasz
 12. Tata

  Pomór acropor

  Wystarczy zwykły kalkwasser. Ale jakoś tu nie popularne są stare metody.
 13. Czym oświetlacie wasze hodowle fito? Czerwone światło typu Plant czy białe?
 14. Pompa GHL (bardzo duża dokładność), ale Jebao też by dało radę, tylko wtedy lepiej rozcieńczyć preparaty wodą RO_DI. Kwestię dozowania i rozcieńczania ułatwia kalkulator z ich strony, który pomaga ustawić na początek dawkę preparatu 1 i 2. https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1458
 15. ATI Essentials Pro, dwie butle i spokój.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.