Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

24 minuty temu, Aquaman napisał:

IMG_20220210_195941.thumb.jpg.b7668bbce915aa98e93cd97305d9f031.jpgMam problem ze skałą. Kupiłem trochę suchej skały od osoby prywatnej. Niby wszystko ładnie wyglądało. Jedna była tylko lekko zagloniona. Moczyłem ją kilka dni i już wyciągam żeby przełożyć do zbiornika a tu smród... Istne szambo :D Nie capi tak mocno ale jak się przyłoży do nosa to czuć szczynami. Na jednym kawałku znalazłem jakąś glistę 4-5 cm i wyglądała jakby się rozkładała. Kilka skał zarosło lekko glonami i był też miejscami brązowy nalot. Wyczyściłem go szczoteczką. Czy to może być przyczyna tego stworzenia? Wszystkie skały tym capią. I jak sobie z tym poradzić? Słyszałem, że jest na to jakiś środek.

 

Pewnie była to żywa skała i..... zdechła więc się w niej rozkłada organika i śmierdzi.

Proponuję namoczyć skałę albo w podchlorynie sodu (np wybielacz ACZE) albo w roztworze perchydrolu na kilka- kilkanaście dni. Potem wypłukać i wysuszyć.

Arek77

Arek77

21 minut temu, Aquaman napisał:

IMG_20220210_195941.thumb.jpg.b7668bbce915aa98e93cd97305d9f031.jpgMam problem ze skałą. Kupiłem trochę suchej skały od osoby prywatnej. Niby wszystko ładnie wyglądało. Jedna była tylko lekko zagloniona. Moczyłem ją kilka dni i już wyciągam żeby przełożyć do zbiornika a tu smród... Istne szambo :D Nie capi tak mocno ale jak się przyłoży do nosa to czuć szczynami. Na jednym kawałku znalazłem jakąś glistę 4-5 cm i wyglądała jakby się rozkładała. Kilka skał zarosło lekko glonami i był też miejscami brązowy nalot. Wyczyściłem go szczoteczką. Czy to może być przyczyna tego stworzenia? Wszystkie skały tym capią. I jak sobie z tym poradzić? Słyszałem, że jest na to jakiś środek.

 

Pewnie była to żywą skała i..... zdechło więc się w niej rozkłada organika i śmierdzi.

Proponuję zamoczyć skałę albo w podchlorynie sodu (np wybielacz ACZE) albo w roztworze perchydrolu na kilka- kilkanaście dni. Potem wypłukać i wysuszyć.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.