Skocz do zawartości
zdybek29@wp.pl

Problem euphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni mam problem z dwoma rodzajami euphylii. Jedna ma dużo krótsze polipy niż zwykle, przez kilka dni blazenek nie był ja po tej zmianie zainteresowany a od 3 cały czas probuje połykać jej polipy. Kolejne od ponad tygodnia schowały większość polipów do szkieletu. Parametry Ok, zbiornik kupiłem i przywiozłem używany ( gosc miał go ponad dwa lata) jedyna zmiana to zbiłem kh które było około 13-14 i przez ostatnie 3 tygodnie zbiłem je do 9-10 z zauważyłem tez ze brzydal raz chciał podgryźć koral. 

3ACF78F1-5863-42C4-A18F-3611719F0B7F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 19:16, zdybek29@wp.pl napisał:

Cześć, od kilku dni mam problem z dwoma rodzajami euphylii. Jedna ma dużo krótsze polipy niż zwykle, przez kilka dni blazenek nie był ja po tej zmianie zainteresowany a od 3 cały czas probuje połykać jej polipy. Kolejne od ponad tygodnia schowały większość polipów do szkieletu. Parametry Ok, zbiornik kupiłem i przywiozłem używany ( gosc miał go ponad dwa lata) jedyna zmiana to zbiłem kh które było około 13-14 i przez ostatnie 3 tygodnie zbiłem je do 9-10 z zauważyłem tez ze brzydal raz chciał podgryźć koral. 

3ACF78F1-5863-42C4-A18F-3611719F0B7F.jpeg

Napisz coś więcej o zbiorniku i wstaw zdjęcie całego akwarium.

Ta pierwsza główka euphylii jest już prawie martwa. Jest duże prawdopodobieństwo, że któraś rybka podgryza polipy. Blazenki mogą podgryzać polipy euphylii gdy planują w niej zamieszkać- w ten sposób uodparniają swój organizm na jej jad. Nie trwa to jednak długo i nie powinno to wpłynąć na całego korala. Druga sprawa to to, że jak błazenki chcą zamieszkać w tym koralu to na początku może on być " zestresowany"  obecnością i ocieraniem się rybek - potem koral powinien się przyzwyczaić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.